Bugün, 29 Mayıs 2020 CumaErhan ÖZALP


Siz Menemen’e Piyangodan mı Çıktınız ?


Siz Menemen’e Piyangodan mı Çıktınız ?

Sayın Tunç Soyer; zamanında buraya katı atık tesis yapmak için geçmiş dönemin Büyükşehir Belediye Başkanı çok uğraşmıştı. Ancak tüm Menemen birlik olup TARIM alanının ortasına bu tesisi yaptırmamak için çok büyük mücadeleler verdi. Mahkemelere kadar gidildi.
Neden?
Türkiye’nin sayılı TARIM alanlarından birine katı atık tesisin yapılması her açıdan zararlıydı. Bu mücadeleyi Menemen halkı kazanmış, yapılacak olan katı atık tesisi durdurulmuştu.
Şimdi siz gelip burayı sessiz sedasız Tıbbı Atık Tesisi olarak açtınız. Hem de tarım alanı bölgesinin göbeğine.
Yahu başka yer yok mu koca metropolde de getirip tarım alanının göbeğine bu tesisi konduruyorsunuz? Bir de Menemen Ovası’na Karakılçık Buğdayı ekip tarıma önem veriyorum diyorsunuz.
Tarımın öneminin ne kadar çok anlaşıldığı şu dönemlerde, tarım alanının orta göbeğine tıbbı atık tesisi kurmak ne kadar doğru..! Bence birilerine sorun, geçmişte bu tesisle ilgili Menemen halkının mücadelesini size anlatsınlar.

Diyorsunuz ki;  “Buradaki uygulamayı bütün Türkiye'ye, ülkedeki bütün belediye başkanlarına ilham olacak şekilde, burada yaşadığımız deneyimi ve birikimi anlatmaya hazırız. O kentlerimizde de böyle tesislerin kurulması için her türlü desteği vermeye hazırız. Çünkü buna çok ihtiyaç var, çünkü tıbbi atıkları bugün de içerisinde yaşadığımız salgının en çok kaynağını oluşturan atıklar. Eğer onları doğru düzgün sterilize edemezseniz, doğru düzgün ayırmazsanız diğer atıklardan, yayılımına da destek vermiş oluyorsunuz.” Ne güzel..!
Peki bu tesisin Menemen Ovası’ndaki tarım alanının göbeğine yaptığınızı neden söylemiyorsunuz?
Bu söylediklerinize gerçekten inanıyor musunuz ?
Yoksa konuşmalarınızı birileri yazıp size okutuyor mu ?

Siz önce Menemen çiftçisinin yetiştirdiği tarım ürünlerinin satış yeri olan pazar yerini bir an önce bitirin de halk sokak aralarından kurtulsun. Çiftçi ürünlerini pazar yerinde satsın. Vatandaş ihtiyaçlarını insan gibi karşılasın…

Ha o benim işim değil diyorsanız eğer, onu bilemem.
O iş Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy’un görevi diyorsanız bunu da açık açık söyleyin anlayalım.
Başkan Serdar Aksoy, şu an ekibiyle birlikte bahçe tarımı ve yeşil alanlar için çalışmalar yapıyor. Bugüne kadar yani bir yılda mevcut yeşil alanlara 4 kez ekim ve dikim yaptılar zaten. (Park içindeki hukuksuz şekilde yapılan yeşil alana Kent Müzesi…!, Park Yenilemeleri, Çevre Düzenlemeleri ve  Menemenin her köşesine dikilen LALELER gibi)

Pazar yeri, Kasımpaşa üst geçit gibi Menemen ve Menemen halkı için ACİL yapılacak işlerin daha zamanı var herhalde.

Saygılarımla.