Bugün, 9 Ağustos 2020 PazarMehmet ERGÜNEŞ


GÜZEL BİR GÜLÜŞ HERKESİN HAKKI

Gülümseme insanlarla ilk karşılaşmamızda onların dikkatini çekmek..


Gülümseme insanlarla ilk karşılaşmamızda onların dikkatini çekmek, kalıcı bir etki bırakmak ve onları etkilemek için belki de en güçlü silahımız. Güzel bir gülüşe sahip olmak ise hiç de zor değil. Dijital diş hekimliğinin bugün geldiği noktada gülüşünüzü biz dişlerinizi yapmadan sizlere gösterebilmekteyiz.

Peki bu durum nasıl bir avantaj sağlıyor? Hasta açısından yeni dişlerinin şeklini ve boyunu önceden görüp gülüşünü değerlendirme fırsatının olması beğenmediği yerler üzerinde hekimin müdahale etme şansını kolaylaştırıyor. Ayrıca olası kötü sürprizlerin önüne geçilmesini sağlıyor. Yeni dişler fotoğraflanıp hastaya gösterildiğinde yeni gülüşünü değerlendirme şansı da buluyor hastalarımız.

Estetik gülüş dizaynı sadece gülüşünüzü dizayn etmekle kalmıyor çekici sağlıklı dişler yaşam kalitesini de gösteriyor. Kendimize daha çok güvenmemizi sağlıyor. Gülüş aynı zamanda hayatımızın en önemli parçalarından. Özgüvenimiz sosyal çevremiz ve psikolojimiz için de büyük rol oynamaktadır.

Mutlu gülmek için, iyi ve güzel gülmek için bu gülüşe yakışır güzel dişlere sahip olmamız gerekir. Peki ne kadar güzel dişlere sahibiz? Dişlerinin güzel olmamasından kaynaklı gülerken elleriyle ağzını kapatan hastalarla sık sık karşılaşıyoruz. Peki bu durumun çözümü var mı? Cevap evet var.

Hastaların bu durumu yaşamasının sebebi dişlerden ya da diş etlerinden kaynaklı olabiliyor. Eksik dişler de gülüşümüzün kötüleşmesine sebep olan diğer bir unsur. Ama hepsinin tedavisi diş hekiminizde mümkün.

Dişlerimizle ilgili bu sorunları çözmek için cerrahi müdahaleler, ortodontik müdahaleler yani tel tedavileri yapılabiliyor. Ancak bunlar tamamen gülüşümüzü güzelleştirmeye yetmeyebilir. Bu durumda da dijital teknolojiler sayesinde yapılan tasarımlar ile dişlerin şekline müdahale edip porselen laminalar ile güzel bir gülüşe kavuşmanızı sağlayabiliriz.

Bu tedavide hastanın alınan ölçüsü model üzerinden ya da direkt olarak ağız içinde taranarak bilgisayara aktarılır. Bilgisayar üzerinde hastanın gülüşüne ve yüzüne uyabilecek olan dişler belirlenir ve tasarım yapılar. Yapılan tasarım 3 boyutlu yazıcılar ile işlenerek yeni model oluşturulur ve bu dişler farklı yöntemler ile hastanın dişlerine aktarılır.

Yeni dişlerini değerlendirme fırsatı bulan hastaların beğenmedikleri yerler üzerinde düzeltme yapmamız mümkündür ve istenilen gülüş elde edildikten sonra yeni dişlerin üretimi yapılabilir. Yeni dişler sadece güzel bir gülüş değil daha sosyal bir hayat, özgüven ve mutluluğu da beraberinde getirir.

Sağlıklı gülüşler…

Bizi sosyal medya hesaplarımızdan da takip edebilirsiniz.

Sorularınız için;

[email protected]m -  www.disimir.net