15 Temmuz´dan önce ve sonra Erdoğan...
Hayat Tarih ve Tekerrür
Tarih: 19.8.2016 08:00:15 / 8485okunma / 0yorum
Abdurrahman TEKİN

15 Temmuz´dan önce ve sonra Erdoğan...

Merhabalar. Ben Cumhurbaşkanı Erdoğan´ı 15 Temmuz öncesi ve sonrası diye ayırmanın bugün için doğru olacağını düşünüyorum. Şahsen başkanlık sistemine karşı değilim. Koşullar ülkeleri ve sistemleri zorluyorsa ona göre refleksler üretilmesi normal. Bütün bunları yapamamak doğru değil. Ben ve benim gibi düşünen önemli bir kesim 15 Temmuz´dan önce başkan olmak isteyen Erdoğan´a karşıydı. Çünkü tarzıyla, tavrıyla, söylemleriyle memleketi geriyor, kutuplaştırıyordu. Tüm muhalif kesimleri kaygılandırıyordu. Daha başkan olmadan böyle yapan birisi, bir de başkan olsa kim bilir diye başlayan, hemen ortadoğu diktatör örneklerini hatırlatan biri. 15 Temmuz´dan sonra şu an OHAL dönemini yaşıyoruz. Benim geçmişten hatırladığım OHAL´lere hiç benzemiyor. Başbakan´ın “Biz olağanüstü hali vatandaş için değil, devlet için alıyoruz”. demesini önemsiyorum. Belki o yüzden oldukça normal bir HAL... Neyse... Zaten şu an Erdoğan fiili olarak başkanlık yapıyor. Bir başkanlık sınavı veriyor da denebilir. Şimdilik hiç de fena yapmıyor. Olur mu? Olabilir. Umarız her şey sadece başkan olmak için oynanan bir oyun değildir. Bu tereddütü gidermek de ne yazık ki yine Erdoğan´ın elinde. Sevgiler.

 

Öğrendik ki Atatürk´e AKP değil, FETÖ karşıymış...

Ne kadar doğru bilmemekle birlikte her gün kanal kanal gezerek FETO Terör Örgütü´ne sallayan eski FETO´cular! diyor ki;

 

- Fethullah Gülen Atatürk´ü DECCAL olarak görüyormuş. Deccal (Atatürk) öldüğü gün kendisinin MESİH olarak gönderildiğini iddia ediyormuş.

 

- Fethullah Gülen Erbakan´ı da hiç sevmezmiş. Neden çünkü Erbakan hiçkimsenin maşası değildi. Beğeniriz beğenmeyiz ulusalcı,  milli ve fikirlerinde ilkeliydi... Nezih ve zarif bir lider örneği idi. Bence AKP´nin yüzünü yeniden Erbakan´a geçirip kendisine yeni bir siyasi rota çizmesinde fayda var.

 

- Fethullah Gülen Ecevit´i de çok tehlikeli buluyormuş. Gerçek emellerinin hiçbir biçimde Ecevit tarafından bilinmesini istemiyormuş. Çünkü bilmesi durumunda engelleneceğini düşünüyormuş. 

 

- 15 Temmuz gecesine kadar her vesile ile Erdoğan´ın hışmına uğrayan muhalif parti ve görüştekiler hiçbir zaman Erdoğan´ın öldürülmesini bir seçenek olarak görmedi. Ama kurulduğu günden 17-25 Aralık tarihine kadar AKP sözcüleri hep ”Onlar bizden, anlı secdeye değen adamlardan zarar gelmez,” diyorlardı. Bir gün çıkarları çatıştığından o anlı secdeye değen adamlar 15 Temmuz gecesi Erdoğan´ı gözlerini kırpmadan öldürmeye kalkıştılar. Sanırım Erdoğan uyandı. Şimdi ise 17-25 Aralıktan şu ana kadar bir türlü uyanamayan AKP´li seçmen ve kadrolarını uyandırmaya çalışıyor. Bence iyi de yapıyor. Bu konuda başarılı olacağını da yakın çevremdeki AKP´li dostlarımın değerlendirmelerinden görebiliyorum. 

 

Ama seçmeni uyandırmak kadar yandaş medya yelpazesinde yer alan ve hala 16 Temmuz´a bir türlü varamayan üç beş kanal ve neye hizmet ettikleri belli olmayan yorumcunun da artık uyandırılması gerekiyor. Süreç provake edilmeye bu kadar müsaitken ve herkes pür dikkat davranırken, risk hala atlatılamamışken, elimizdeki tek güç yakalanan bu birlik beraberlik atmosferiyken, yapılanları anlamakta güçlük çekiyorum. Aklıma tek bir şey geliyor; Bunlar AKP maskeli gizli FETÖ´cüler. Değillerse icraatleriyle görmek istiyoruz...

Anahtar Kelimeler: Temmuz, önce, sonra, Erdoğan
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Yazarın Diğer Yazıları
Hayat TARİH VE TEKERRÜR (12 Ağustos 2016 - Cuma)
Tarih tekerrür ediyor (05 Ağustos 2016 - Cuma)
MUTSUZLUK TUZAĞI - 4 (29 Temmuz 2016 - Cuma)
MUTSUZLUK TUZAĞI - 3 (22 Temmuz 2016 - Cuma)
Tarih tekerrür ediyor -2 (24 Haziran 2016 - Cuma)
GENEL VE YEREL GÜNCELE DAİR… (06 Mayıs 2016 - Cuma)
BİRİSİ İLERİ DEMOKRASİ Mİ DEDİ? (19 Şubat 2016 - Cuma)
İMAM OS......, CEMAAT SI... (12 Şubat 2016 - Cuma)
KISA KISA…. (05 Şubat 2016 - Cuma)
Ege Dündar´dan babasına... (29 Ocak 2016 - Cuma)
BÜYÜK TUFAN ÖNCESİ (22 Ocak 2016 - Cuma)
İNADINA BARIŞ İNADINA TİYATRO (31 Aralık 2015 - Perşembe)
Söylemekle güçlü ülke olunmuyor, (25 Aralık 2015 - Cuma)
Her insan kendi vatanında değerlidir. (11 Aralık 2015 - Cuma)
Sayfa:
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi