Bugün, 11 Ağustos 2020 Salı


Yöneticilerden Havajet'e Tam Puan

Türkiye'de ikinci, Egedeki ilk olan Özel Havajet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Karşıyaka, Çiğli ve Menemen'deki kamu ve özel kurum yöneticilerine tanıtıldı. Tanıtıma Menemen Kaymakamı Mustafa Gürdal ve Menemen'de bulunan kamu kurum ve kuruluşlarının mü

İzmir – Çanakkale yolu üzeri Menemen Koyundere’de bulunan okul binasında Karşıyaka, Çiğli ve Menemen’deki kamu ve özel kurum yöneticileri ile biraya gelen Özel Havajet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kurucu ve yöneticileri, okulun çalışmaları hakkında bilgi vererek, okulu gezdirdiler, projelerini anlattılar.

Özel Havajet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi icra kurulu başkanı Mehmet Çelebi, okulun konferans salonunda konuklara bir sunum yaptıktan sonra okulu ve model uçakların bulunduğu atölyeleri gezdirdi.

Geçtiğimiz Eylül ayında eğitim öğretime başlayan Özel Havajet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Uçak Bakım Teknisyenliği, Kabin Hizmetleri, Havayolu Lojistiği bölümleri bulunuyor.

“Onların görüş ve önerilerine ihtiyacımız var”

Havajet’i kendileri için olduğu kadar Türkiye içinde önemsediklerini belirten Mehmet Çelebi şunları söyledi. “Yöneticilerimiz davetimizi kırmayarak geldiler. Görüş ve önerilerine ihtiyacımız var. Geleceğimizin teminatı olan gençlerimize en iyi eğitimi vermek için en iyisini yapmak arzusundayız. Yöneticilerimizin, bilim insanlarımızın önerileri, bizim yolumuza ışık tutacaktır.”

“Yalnızca havacılık alanında çalışacağız”

Çelebi sözlerine şöyle devam etti. “Atatürk’ün ”İstikbal göklerdedir” , Vehbi Koç’un “Meslek lisesi memleket meselesi” sloganı yıllardır beynimde yer edinmişti. Havacılık sektörünün dünyadaki büyüme hızı, bu sektördeki istihdam açığı bizi bu alana yönlendirdi. Başarılı olmak için de yalnızca havacılık mesleği alanında çalışmalarımızı yürüteceğiz.”

Toplantıya, İstanbul’dan gelen Havajet Yönetim Kurulu Başkanı Murat İyilikli, Karşıyaka Kaymakamı Sadettin Yücel, Menemen Kaymakamı Mustafa Gürdal, Çiğli Kaymakamı Dr. Mustafa Arı, Kâtip Çelebi Üniversitesi Rektör yardımcısı Prof. Dr. Tancan Uysal, Gediz Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr Mustafa Güneş, THK Üniversitesi mütevelli heyet üyesi ve THK Menemen Şube Başkanı Hilmi Kurtoğlu, Menemen Ticaret Odası Başkanı Yılmaz Güral, Menemen Emniyet Müdürü Kamil Atay, Ekin Koleji Kurucusu ve Genel Müdürü Yasemin Reşitoğlu, Karşıyaka İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa İslamoğlu, Çiğli İlçe Milli Eğitim Müdürü  Mesut Uğurlu, Menemen İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdülnasır Şimşek, Karşıyaka Sağlık Müdürü Dr. Yıldıray Çığırgil, Menemen’in Sesi Gazetesi İmtiyaz Sahibi Ersay Özalp ve Menemen’deki 60’a yakın özel ve kamu kurum yöneticisi katıldı.

Haber Merkezi