Bugün, 9 Ağustos 2020 Pazar


Yılsonu Şenliği

Menemen Kültür ve Halk Oyunları Gençlik Spor Kulübü Derneği, Menemen Gölpark´ta yılsonu şenliği düzenledi.

Menemen Kültür ve Halk Oyunları Gençlik Spor Kulübü Derneği, 2016-2017 eğitim programında yer alan ve yıl içindeki tüm faaliyet alanlarını kapsayan yılsonu şenliğini

Menemen Gölpark´ta sahneledi. Şehit Ömer Halisdemir Kapalı Spor Salonunda yapılan etkinlik yoğun ilgi gördü. Saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşı ile program başladı.

?Kurs sayımız 12´ye-kursiyer sayımız ise 350´ye ulaştı?

Dernek Bşk. Cemil Usumu yaptığı açılış konuşmasında öncelikle konukları selamlayarak sözlerini şöyle sürdürdü, ?Yaklaşık 15 yıldır farklı alanlarda Menemen´imizin kültür ve sosyal gelişimine katkı sağlamak adına eğitimlerimizi sürdürmekteyiz. Başlangıçta Halk Oyunları ile sınırlı olan faaliyetlerimizi zaman içinde çeşitlendirerek Türk Halk Müziği, Türk Sanat Müziği, Bale, Yaratıcı Drama, Modern Dans, Kadınlar Latin Pop, Keman, Gitar, Bağlama, Satranç ve Çocuk Durağı Oyun Saati gibi aktivitelerle kurs sayımızı 12´ye kursiyer sayımızı da yaklaşık 350´ye çıkararak daha fazla insanımızın, daha fazla çocuğumuzun yararlanmasına imkan sağlamak için ilk günkü heyecan ve şevkle çalışmaya devam ediyoruz. Bu çalışmalarımızı yaparken bizlere sonsuz destek veren sevgili Belediye Başkanımız Tahir Şahin´e, Menemen´de faaliyet gösteren iş adamı ve esnaflarımız ile değerli velilerimize sonsuz teşekkür ederiz. Sizlerden talep, başkanımızdan destek olduğu sürece bizler de çalışmalarımızı artarak sürdürmeye devam etmekten mutluluk duyacağız. Yılsonu etkinliğimize gelerek motivasyonumuzu arttırdığınız için çok teşekkür ederim? dedi.

?Olmazsa olmazım toplumu sosyalleştirmek?

Ardından Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin yaptığı konuşmasında, ?Menemen Gölpark´ta halkoyunları derneğimizin yılsonu etkinliğinde aranızda olmaktan son derece keyif aldığımı belirtmek istiyorum. Bizler belediye yönetimleri olarak rutin hizmetlerimiz dışında benim sosyal belediyecilik anlayışımda olmazsa olmazım toplumu nasıl sosyalleştiririz çabası içine girmektir. İşte o zaman belediyede yapmış olduğumuz yolun, suyun, kanalın, yeşil alanın bir kıymeti olur diye düşünüyorum. Eğer bunları yapmazsanız o zaman hiçbir işin kıymeti olmaz. Çocuklarımızı sosyalleştirmek için bu gibi sivil toplum örgütlerine destek vermek zorundayız.  Cemil başkan ve arkadaşlarımız 1 yıl boyunca 350 çocuğumuzu sosyalleştirmek adına her branşta burada yetiştirmeye çalışmışlar. Atatürk´ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti´ne daha çok sahip çıkabilmek daha çağdaş ve medeni bir toplum yaratmak için bir yıl bu uğraşı vermişlerdir. Hepsinin yüreklerine akıllarına sağlık diyorum. Elbette yalnız değiller. Biz belediye olarak kendimi bildim bileli katkı koymaya çalışıyorum. Daha da katkı koymaya çalışacağım. Bu arada çocuklarını güvenip derneğe teslim ettikleri için ailelere de çok çok teşekkür ediyorum. Birlik, beraberlik adına bu tür topluluklar olduğu sürece içimizi kardeşlik ve dolayısıyla sevgi duygusu kaplayacak. O zaman devletine,  milletine, vatanına daha çok sahip çıkacak, bağımsızlığımızın sembolü olan göklerde dalgalanan ay yıldızlı bayrağımızın yanına başka bir bez parçası astırmadı bundan sonra da astırmayacaktır. Bu duygular en üst noktaya çıktıysa ki benim çok sevdiğim marştır ve bana göre dünyanın en güzel marşlarından biridir İzmir´in dağlarında çiçekler açmaya devam edecektir. Emeği geçenleri kutluyorum? şeklinde sözlerini noktaladı. Konuşmanın hemen ardından Dernek Başkanı Usumu katkılarından dolayı Başkan Şahin´e plaket takdim etti.

7´den 70´e dernekte eğitim alan topluluklar halk oyunları ve halk dansları ile izleyenleri büyüledi. Gösteriler ayakta alkışlandı. 1 yıllık çalışmalar bu muhteşem gösteriyle taçlandırıldı.

Haber: S.Derya BOSUT