YILA SANATLA VEDA

1999´da Tahir Şahin öncülüğünde kurulan Menemen Belediye Tiyatrosu (MEBET) aradan geçen uzun yıllar sonrasında bu sezon 20´inci yılını kutluyor.

1999´da Tahir Şahin öncülüğünde kurulan Menemen Belediye Tiyatrosu (MEBET) aradan geçen uzun yıllar sonrasında bu sezon 20´inci yılını kutluyor.

Bu 20 yıla 81 ayrı oyun, 10´larca turne, festival ve ödüller sığdıran MEBET, artık yalnızca bölgenin değil, ülkenin de önemli sanat temsilcisi haline gelmiştir.

81. oyunla sahnede

İlçemizin kültür elçisi MEBET 21 Aralık Cuma (bu akşam) saat 20.00´de Kubilay Kültür Merkezi´nde perdelerini 81´inci kez ?Panda Seddi´ oyunuyla açıyor.

Şule Demirel´in kaleme aldığı, MEBET Sanat Yönetmeni Metin Güler´in sahneye koyduğu oyunda Öykü Beşkaya, Mert Engin, Yusuf Maden, Gamze Ateş, Şenol Çevik, Emrah Keskin, Teoman Koçak, Miray Ergüner, Kamuran Akkuş, Yağmur Eğlu, Melisa Mısırlı, Güneş Basum, Oğuzhan Sandıklar ve Cem Elkatmış rol alıyor. Oyunun tekniğinde ise, Levent Basum ve Çağlayan Polat yer alıyor. Oyunun reji asistanlığını ise Yağmur Eğlu yapıyor.

Güldüreceği kadar düşündürecek de?

Hayatımıza, evimize hatta ruhumuza kadar karışan teknolojinin ve sistemin bizler üzerindeki yıkımını ironik bir dille ele alan oyun güldüreceği kadar düşündürecek de.

Türkü ve şiir akşamı

Öte yandan MEBET Sanat Yönetmeni Metin Güler 25´inci sanat yılı kapsamında 25 Aralık 2018 Salı akşamı saat 20.00´de türküleri ve şiirleriyle sanatseverlerle buluşacak. Bu müzik dolu gece Kubilay Kültür Merkezi´nde gerçekleşecek.

Haber: S. Derya BOSUT