Y.Foça´da Jandarma´dan Kaçak İçki Operasyonu

Foça İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri bölgede turizmin yoğun hareketlilik yaşadığı bu günlerde kaçak içki ve sigara denetimlerini arttırdı. Defalarca uyarılan, birkaç kez kapatılan çoğunluğu ilçe ve bağlı mahallelerin merkezinden uzak koy ve küçük yerle

Foça İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri bölgede turizmin yoğun hareketlilik yaşadığı bu günlerde kaçak içki ve sigara denetimlerini arttırdı. Defalarca uyarılan, birkaç kez kapatılan çoğunluğu ilçe ve bağlı mahallelerin merkezinden uzak koy ve küçük yerleşim yerlerindeki bazı kafe ve barlar idari para cezalarına çarptırıldı.

38 Şişe Bandrolsüz Kaçak İçki

Geçmiş yıllarda ülkemizde yaşanmış münferit içki kaynaklı zehirlenme olaylarının tekrarlanmaması, insan sağlığını tehdit eden, haksız rekabet yaratan kaçak içki ve sigara satışlarının önlenmesi amacıyla Yenifoça sorumluluk bölgesinde gerçekleştirilen denetimlerde 38 şişe bandrolsüz kaçak içki ele geçirildi.  Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM)  Şube Müdürlüğü ve Foça İlçe Jandarma Komutanlığı personeli  tarafından  Bandrollü Ürün İzleme Sistemi (BÜİS) cihazı ile Yenifoça Cumhuriyet Mahallesi´nde bulunan bir içkili mekan(F..... İçkili Restaurant ve Beach Kafe Bar)´da bar kısmında raflarda dizili ve açıkta bulunan kaçak içkilere el konuldu. İşyeri hakkında Foça Cumhuriyet Başsavcılığı´nın talimatı doğrultusunda 5607 sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu´nun 3/18 maddesince yasal işlem başlatıldı.

Ayrıca koylarda ruhsatsız olarak çalıştırıldığı tespit edilen bazı işyerlerine mühürleme işlemi yapılarak idari para cezaları kesildi. 

Foça İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerinin kaçak içki ve sigara denetimlerini yaz boyunca daha sıklıkla sürdüreceği, halkın sağlığı ile oynanmaması için yasalar çerçevesinde her türlü tedbiri almaya devam edeceği öğrenildi.

Seyfi GÜL