?Yeni Harun ve Çağlar´lar için Yola Çıkıyoruz?

Futbolda altyapının önemine işaret eden Fikret Uzun futbolcuyu doğru şekilde eğitmeyi amaçladığını belirtti.

?Yeni Harun ve Çağlar´lar için Yola Çıkıyoruz?

 

Futbolda altyapının önemine işaret eden Fikret Uzun futbolcuyu doğru şekilde eğitmeyi amaçladığını belirtti.

 

Konu hakkında gazetemize açıklamada bulunan Fikret Uzun şunları ifade etti, ?Menemen ve çevresindeki gençlerin futbol eğitimini doğru şekilde alması bizim için en önemli unsur. Bizim farkımız eğitimi ön planda tutmamız. Eğitime zaman ayrılmayıp direk yarışmaya katılınca yarışmacı takım seviyesine henüz gelinmediği için çocuklarda alışma süreci eksik kalıyor?

 

 

 

Çalışma arkadaşlarının ve kendisinin UEFA diploma sahibi olduğunu hatırlatan Uzun, ?Sistemimiz oyun değil, eğitim amaçlı. Amacımız futbolcuyu doğru şekilde eğitmek. Yirminin üzerinde profesyonel futbol oynayan ve hala devam eden futbolcum var. Futbolcularımıza eğitim dışında, yetenekleri doğrultusunda kariyer planlaması da yapacağız. Bunları yurt içi veya yurt dışı turnuvalarda seçici gözlere sunup Menemen ovasının bir futbol yatağı olduğunu tekrar göstereceğiz. Önümüzdeki yıl ise altyapısı olmayan bir takımla anlaşıp liglere katılacağız. Sporcularımızın futbol eğitiminin dışında, kişisel eğitimlerimizden beslenme alışkanlığına, toplumsal yaşamdan bireysel yaşamına kadar hepsiyle ilgileneceğiz.

Yetenekleri doğrultusunda futbolcu olmasalar da, kendine, ailesine, topluma iyi bir vatandaş olarak katılmasını sağlayacağız. Menemen futbol piyasasında yetiştiricilik özelliği bilinmemesine rağmen şu anda süper ligdeki birçok takımın oyuncusu bulunmamasına rağmen Menemenli iki oyuncumuz Çağlar Söyüncü ve Harun Tekin A Milli Takımda. Yeni Harun ve Çağlar´lar için yola çıkıyoruz? şeklinde açıklamasını noktaladı.

Haber: Gökay ÖZALP