YENİ DÖNEM ÖNCESİNDE SON MECLİS

31 Mart 2019 Yerel Seçimleri öncesinde Menemen Belediye Meclisi Mart ayı toplantısında son kez bir araya geldi. 31 Mart Yerel Seçimlerinden sonra yeni dönemde meclis üyelerinin tamamı yeni isimlerden oluşacak.

 

31 Mart 2019 Yerel Seçimleri öncesinde Menemen Belediye Meclisi Mart ayı toplantısında son kez bir araya geldi. 31 Mart Yerel Seçimlerinden sonra yeni dönemde meclis üyelerinin tamamı  yeni isimlerden oluşacak.

Gündem maddelerine geçilmeden önce Menemen Belediye Başkanı Başkanı Tahir Şahin, ?Yeni dönemde, yeni seçilecek olan gruplar ve belediye başkan adayı arkadaşımız kim seçilirse seçilsin bu onurlu meclisi o açacaktır. Şimdiden seçilecek olan her iki aday arkadaşa da başarılar diliyorum. Şu anda aramızda da AK Parti Belediye Başkan Adayı Durmaz Bayraktar var? diyerek konukları selamladı.

Gündem maddelerinin ardından dilek temennilerde Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin tarafından belediye meclis üyelerinin tamamına teşekkür amaçlı plaket takdim edildi.

?Vefa Duygusu ile Buradayız?

Başkan Şahin´in salonda bulunan Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Durmaz Bayraktar´a söz vermesi üzerine Bayraktar katılımcılara şöyle seslendi, ?Ben de daha önce burada Belediye Meclis Üyesi olarak bulundum. Şu an o günler geldi aklıma. Burası çok temiz, çok yüce bir yer. Buradaki herkese çok büyük saygı duyuyorum. Tabii ki siyaseten herkesin birbirine eleştirileri olabilir. Herkes bir işi bir başka şekilde yapmak isteyebilir bu çok normal. Ama bir yandan da vefa duygusu çok önemlidir. Bugün de o vefa duygusunun tezahürü olarak buradayız. 20 yıllık bir belediye başkanımız var, bu kente çok güzel hizmetler yaptı, inşallah biz seçilirsek biz, değilse diğer aday arkadaşımız bayrağı bıraktığı yerden devralacak ve çok daha güzel hizmetlerle Menemen´i bugün bulunduğu yerden daha yüksek bir yere taşımanın gayreti içinde olacağız. Belediye Meclis Üyesi olduğumda bu sıralarda da söylediğim gibi özellikle Belediye Dershanesi konusunu çok önemsiyoruz. Eğer Tahir Şahin ismini ilerde konuşacaksak Belediye Dershanesi ismi Tahir Şahin isminin ölmemesi için yeterli bir hizmettir diye düşünüyorum. Ben hem kendi adıma, hem hemşehrilerim adına 20 yıllık hizmetleriniz için size çok teşekkür ediyorum. Ayrıca bugün burada görev yapan tüm Belediye Meclis Üyesi arkadaşlarıma da yaptıkları hizmetler için hem kendi adıma, hem Menemenli hemşehrilerim adına çok teşekkür ediyorum. Yeni dönemin hem bize Menemen olarak, hem de ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum?

Günün anısına toplu fotoğraf çekimi ile meclis toplantısı sona erdi.

Haber S. Derya BOSUT