Vatandaşın Bütçesine Destek

Ülkemizin çeşitli cezaevlerinde hükümlülerin ürettiği, toplamda yüz çeşidi bulan, gıda ve el emeği ürünün teşhir ve satışına, Menemen Adliyesi içerisindeki kafeteryada başlandı.

 

Ülkemizin çeşitli cezaevlerinde hükümlülerin ürettiği, toplamda yüz çeşidi bulan, gıda ve el emeği ürünün teşhir ve satışına, Menemen Adliyesi içerisindeki kafeteryada başlandı.

Hafta içi mesai saatleri içinde, piyasa şartlarına göre daha uygun bir fiyata, vatandaşa ürün satışı yapılacak.

Aydın cezaevinden reçel, Diyarbakır cezaevinden deterjan, Kahramanmaraş cezaevinden pul biber, Osmaniye cezaevinden bakliyat ve kuruyemiş, peynir, yoğurt ve yumurta Foça Cezaevinden, cam ürünler, unlu mamuller, sütlü tatlılar ve 200 gr. beyaz ekmek Menemen Hatundere cezaevinden, Denizli cezaevinden tekstil, Kalkandere cezaevinden çay, Akhisar´dan yeşil zeytin ve Gemlik´ten siyah zeytinin geldiği öğrenildi. Ürünlerin bitimine yakın tekrar sipariş verileceği ve ekmeğin de her gün öğlen 1´de geleceği belirtildi.

?Kamuoyunun Tanıtımına Sunduk?

Menemen Adalet Sarayında konu ile alakalı dün bir basın tanıtımı yapan Menemen Cumhuriyet Başsavcısı Uğur Gündoğdu şu açıklamalarda bulundu ?Ülkemizin çeşitli bölgelerinde ve illerinde bulunan yaklaşık 10 farklı ceza infaz kurumunda hükümlülerce mamul edilen çeşitli gıda, el emeği ürünleri Menemen Adliyemizde sizler aracıyla kamuoyunun tanıtımına sunduk. Adliyemiz bünyesinde zemin katta bulunan kantin ve kafeteryamıza bu ürünleri getirdik, teşhir ettik ve misafirlerimizin beğenisine sunduk. İnfaz kurumlarımızda kalan hükümlülerimizin yine iş yurtları müdürlüğümüzün, ceza infaz kurumları müdürlüğümüzün büyük emek ve katkıları var. Kendilerine buradan teşekkür ediyoruz katkılarından dolayı. Gördüğünüz üzere hakikaten her biri değerli ve çok önemli ürünleri vatandaşlarımızın beğenisine sunmuş olduk. Umuyorum bu yöndeki çalışmalar bakanlığımızın da katkısıyla devam edecektir?

Haber: S. Derya BOSUT