Üreterek Mutlu Oldular

Erdinç-Ahmet Cengiz Mesleki Eğitim Merkezi'nde geçtiğimiz salı günü açılan giyim –el sanatları ve nakış dallarındaki yıl sonu sergisi cuma gününe kadar ziyarete açık olacak. Sergilenen çalışmaların satışa da açık olduğu belirtildi.

Üç dalda yaklaşık bin çalışmanın sergilendiği serginin açılışını İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdülnasır Şimşek yaptı. Şimşek burada yaptığı konuşmasında, kadınların sergideki çalışmalarıyla üretime yaptıkları katkılarından mutluluk duyduğunu belirterek, gelecek yıllarda daha geniş bir alanda bu tür çalışmaların satışa sunulmasının hedeflendiğini ifade etti.

Türk Kadınlar Birliği Derneği Menemen Şubesi yönetimi de sergi açılışına katıldı.

Bayanlara çağrı

Usta Öğreticiler el ve makine nakışında Gülçin Tuncel, giyim ve kırkyamada Ersen Sarı ve ahşap boyamada Nagihan Saktanber'in rehberliğinde bir dönem boyunca üretim yapan 47 kursiyer çalışmalarını gururla sergiledi.

Sergiye emek veren usta öğreticilerden edilen bilgilere göre, bu yılki çalışmalar çok verimli geçti. Genç yaşlı demenden her yaştan kursiyer kurslara katıldı. Bazı kursiyerlerin çocukları okul dışında boş zamanlarını kursa gelerek renklendirdi. Hatta çalışmaları bile sergi de yer aldı.

Kursiyerler de memnuniyetlerini ifade ederek, Bütün bir kış evde veya günlerde boş vakit geçireceğimize buraya gelerek üretime katılmak çok güzel. Tüm bayanları bu kurslara katılmaya davet ediyoruz” dediler.