Bugün, 11 Ağustos 2020 Salı


Ulukent İlkokulu Anasınıfına Kavuştu

İzmir-Çanakkale yolu üzerinde yer alan Ulukent İlkokulu'nun büyük ihtiyaç duyduğu anasınıfı düzenlenen törenle hizmete açıldı. Türkan-Yakup Özbekler çiftinin anısını yaşatmak amacıyla evlatları tarafından yaptırılan bu anasınıfının açılışında, hayırsever

İzmir-Çanakkale yolu üzerinde yer alan Ulukent İlkokulu’nun ve bölgenin büyük ihtiyaç duyduğu anasınıfı düzenlenen törenle hizmete açıldı.

İlçemize bağlı köklü okullardan Ulukent İlkokulu bünyesindeki anasınıfının zaman içinde ihtiyacı karşılamaz hale gelmesi üzerine bu ihtiyacı karşılama, anne babalarının adını okulda yaşatmak amacıyla harekete geçen hayırseverler Ahmet Özbekler, Levent Özbekler ile emekli öğretmen Füsun Öztürk’ün katılımıyla geçtiğimiz yıl Kaymakam Mustafa Gürdal’ın makamında protokol yapıldı.

Ulukent İlkokulu bahçesinde 2014 yılının ilk aylarında inşaatına başlanan Ulukent Anasınıfı kısa bir zaman zarfında tamamlandı. 2 derslikte, 56 öğrencinin eğitim öğretim alacağı ana sınıfı açılışı dolayısıyla bir tören düzenlendi.

Törene; İlçe Kaymakamı Mustafa Gürdal, İlçe Sağlık Müdürü Semra İper, Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Celal Sayılır, okul müdürleri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

Anasınıfının açılışından önce Menemen Kaymakamı Mustafa Gürdal, hayırseverlere yapmış oldukları bu hizmet karşılığında plaket ve çiçek takdim etti.

Konu hakkında görüşlerini aldığımız Kaymakam Mustafa Gürdal, öncelikle hayırseverlere çok teşekkür ederek, “Okulumuz büyük bir okul bu anasınıfı da burada büyük bir ihtiyaçtı. 2 sınıfta 56 öğrencimiz eğitim görecek. Çok güzel ve nezih bir anasınıfı olmuş. Bir yıl gibi kısa bir sürede bitti. Çocuklarımız gördüğünüz gibi çok mutlu bir şekilde ders yapıyorlar. Bu anasınıfının, diğer hayırseverlerimize de örnek olmasını diliyorum. Ayrıca baba ve annelerinin ismine yaptırmışlar, o çok mutlu etti beni. İnşallah yeni hayırseverlerimizi ve yeni okullarını bekliyoruz” diye ifade etti.

Özbekler’in Eğitim Sevdası

Hayırseverler adına konuşan Füsun Öztürk, “Annem ve babam eğitime 40 yıl hizmet ettiler. Babam askerdi, orduyu eğitti. Annem öğretmendi. Ben de ilk öğretmenliğime bu okulda başlamıştım. Annem babam adına yaptırdığımız bu okulda onlar yaşasın, onların yeni nesle armağanı olsun istedik” şeklinde duygularını belirtti.

Okul Müdürü Ertuğrul Esen Demir de, yapmış oldukları bu hizmetten dolayı öğrencileri ve velileri adına hayırseverlere teşekkür etti.

Okulda verilen ikramla tören son buldu.

Haber: S. Derya BOSUT