Bugün, 9 Ağustos 2020 Pazar


Turnuvaların değişmez ismi ŞEHİT KEMAL

2016-2017 İzmir Okul Sporları Basketbol Yıldız Kızlar ve Küçük Kızlarda İl İkincisi olma başarısı gösteren Şehit Kemal Ortaokulu kız basketbol takımı destekleri için Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin´e teşekkür ziyaretinde bulundu.

2016-2017 İzmir Okul Sporları Basketbol Yıldız Kızlar ve Küçük Kızlarda İl İkincisi olma başarısı gösteren Şehit Kemal Ortaokulu kız basketbol takımı destekleri için Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin´e teşekkür ziyaretinde bulundu.

Şehit Kemal Ortaokulu Müdürü Ahmet Çatal önderliğinde Müdür Yrd. Özlem Başer, antrenörler Haldun Oruç, Mert Murat Özdemir ve Sibel Döşemeci de ziyarete katılanlar arasında yer aldı.

İlk sözü alan Okul Müdürü Ahmet Çatal, beraberinde gelen ekibi tanıtarak ?Artık gediklisi olduk turnuvaların? ifadesini kullandı ve bilgi vermesi için sözü Haldun Oruç´a bıraktı.

Yarı final için Bartın´dalar

Oruç da, ?Şu anda Türkiye yarı finalleri için Bartın´a gidiyoruz. İlk başta İzmir´de derece yaptık. Elemelerde iki tane İstanbul takımını eledik. Şu anda ilk 16´dayız. İki sene önce aynı takımla Türkiye beşincisi olmuştuk. Bu sene de Türkiye´de birincisi ya da ikincisi olma çabası içindeyiz. Aynı zamanda hepsi de Menemen Belediyespor kulübünün basketbol kız takımının oyuncuları. Ligde de birinci sıradalar şu anda. Şu anda 300 yakın sadece kız öğrencimiz var. Forma, araç ve kumanya desteğinize teşekkür ederiz. Sizlerin desteği ile gün geçtikçe güçleniyoruz. Kızlarımız derslerinde de başarılı, ortalama 96 ile en düşük 91 arasında. Hedefimiz 4 yıl sonra bayan takımı olarak Gölpark´ta Avrupa Kupası oynamak. Bu hedefi gerçekleştirmek için de her türlü gayreti gösteriyoruz ve en önemlisi de bunları para harcamadan, kendi öz kaynaklarımızla yapacağız? şeklinde konuştu.

?Altyapı anlamında okullara daha çok girmeliyiz?

Öncelikle sporcu öğrencileri başarılarından dolayı tebrik ederek sözlerine başlayan Başkan Şahin ?Hepinizle ayrı ayrı gururlandım. Başarı sadece dersle olmuyor, işle olmuyor. Okuyacaksınız ve meslek sahibi olacaksınız. Bir de bu başarı yanında sportif veya sosyal başarı geliyorsa o zaman çok daha başarılı oluyorsunuz. Yarınlarda bunu daha iyi hissedeceksiniz. Bugün yapmış olduğunuz spor etkinliği yarınki mesleklerinize sosyal anlamda yansıyacak. Spor sayesinde özgüveniniz artacak, sosyalleşeceksiniz. En önemlisi de topluma iyi insan olarak çıkacaksınız. Buna imkan sağlamak için de altyapı anlamında okullara daha çok girmeyi hedefliyoruz. Okullar arası turnuva yaparak çocukları nasıl kaynaştırırız diyerek buna ciddi mesai harcıyorum. Destek veriyoruz ama benim anladığım anlamda bir altyapı daha kuramadım. Daha geniş, daha disiplinli bir anlayışı oturtmamız lazım. 300 kız çocuğu güzel ama neden daha fazla olmasın. İnşallah bu yıl ilk üçe girersiniz. Bizim üzerimize ne düşüyorsa destek vermeye devam diyorum? şeklinde konuştu ve Bartın´a ulaşım desteği sözü verdi.

Haber: S.Derya BOSUT