?Türkiye Şampiyonası´na Gidiyorlar

Amasra´da oynanan Okul Sporları Basketbol Yıldız Kızlar Türkiye Finalleri´nde temsilcimiz Menemen Şehit Kemal Ortaokulu yenilgisiz grup şampiyonu olarak Türkiye Şampiyonası´na gitmeye hak kazandı.

Amasra´da oynanan Okul Sporları Basketbol Yıldız Kızlar Türkiye Finalleri´nde temsilcimiz Menemen Şehit Kemal Ortaokulu yenilgisiz grup şampiyonu olarak 4-8 Nisan 2017 tarihleri arası Kütahya´da yapılacak olan Türkiye Şampiyonası´na gitmeye hak kazandı. Menemen Şehit Kemal Ortaokulu bu sonuçla devlet okulu olarak Türkiye´nin ilk 8 takımı arasında yer alma başarısını gösterdi.

Yenilgisiz grup lideri

Organizasyonun ilk gününde Samsun Cemil Meriç Ortaokulu´nu 51-30 skorla, ikinci gün Bolu 50.Yıl İzzet Baysal Ortaokulu´nu 60-33 skorla mağlup eden Menemen Şehit Kemal Ortaokulu, grubun son maçını ise İstanbul Bayrampaşa Mehmet İnan Ortaokulu´yla oynadı ve sahadan 62-36 skorla galip ayrıldı.

Final karşılaşması için diğer grup ikincisi olan İstanbul 1´incisi Kumport Ortaokulu ile karşılaşan temsilcimiz Menemen Şehit Kemal Ortaokulu sahadan 61-60 galibiyetle ayrıldı. Bu sonuçla Menemen Şehit Kemal Ortaokulu yenilgisiz grup lideri olarak Türkiye Finalleri´ne gitme hakkı elde etti.

En iyi 8 takım arasında

Alınan bu şampiyonluk sonrası Menemen Şehit Kemal Ortaokulu Beden Eğitimi Öğretmeni ve İdarecisi Haldun Oruç; ?Bir devlet okulu olarak, Türkiye´nin en iyi 8 takımı arasındayız. Sporcu öğrencilerimle velilerine ve ayrıca bu organizasyona bizzat destek veren Menemen Belediye Başkanı ve aynı zamanda Menemen Belediyespor Kulübü Onursal Başkanı olan Sayın Tahir Şahin´e bu başarıyı armağan ediyoruz ve kendilerine çok teşekkür ederiz. Ayrıca 27-28 Mart tarihlerinde Sıla Dikmenoğulları´nın okul takımını ve kulübü temsil ederek milli takım kampına katılması da bizleri aynı zamanda gururlandırdı? diye konuştu.

Menemen Şehit Kemal Ortaokulu Takım Listesi

Zehra Çelik -Sudenaz Fidan-Deniznaz Düz-Nefes Çalışır-Perihan Kara-Simay Tekin-Sıla Dikmenoğulları-Yaren Kesmez-Hazal Aksu-Sude Şen-Ravza Peker-Büşra Önder

Antrenör: Mert Murat Özdemir

Yrd. Antrenör: Sibel Döşemeci

İdareci: Haldun Oruç

Haber: S.Derya BOSUT

 

 

Foto3: AMASRA HATIRASI