Türkiye Masterler Foça´da

Merkezi İstanbul İstinye´de bulunan Türkiye Masterler ve Veteranlar Futbol Ligi (TMVFL) Federasyonu yetkilileri Ege´li Master Futbol Kulüpleri temsilcileri ile İzmir´in Foça İlçesi´ne bağlı Yenifoça mahallesinde buluştu. Toplantı´da federasyonun çalışmala

 

Toplantıya TMVFL Federasyonu Başkanı Kenan Gürsu, Yönetim Kurulu üyeleri Mustafa Okumuş, Mustafa Ekşioğlu, Mustafa Kumbasar ve Cenk Laleli, Ege Bölge Sorumlusu Bihter Olçun, Yeni Çanakkalespor adına Emin Taşboğa ve Mustafa Oktay Kaman, Urla Gençlik adına Fikret Seniceli, Ahmet Şahin ve Soner Durgun, Bodrum Masterler adına Tansu Tanış ve Selim Demirci, Aliağa Masterler adına Uğur Eren ve Takdir Yarış, Foça Masterler adına Necati Vural, Şerafettin Camcı ve Seyfi Gül katıldı.

Futbolculuk Hayatı 30´lu Yaşlarda Bitmeyecek

Geçen yıl ilk kez 18 takımla başladıkları deplasmanlı, iki devreli Türkiye Masterler ve Veteranlar Futbol Ligi´ni 10 bölgede 80 takımla gerçekleştirmek istediklerini belirten Kenan Gürsu, bölge birincilerinin play off´ta Türkiye Şampiyonluğu için yarışacaklarını söyledi.

Gürsu; ?Bu yıl Karadeniz´de 3 ayrı bölgede, Marmara, Ege, Teke ve Göller Yöresinde olmak üzere 6 bölgesel ligin hazırlıklarını tamamlamak üzereyiz. Aliağa, Bodrum, Urla, Çanakkale, Uşak, Simav, Balıkesir, Edremit gibi bazı Ege takımlarımızla bugün lig sözleşmesi yapmak üzere buradayız. Masterler ligi çok yakında Futbol Federasyonu bünyesinde resmi bir statüye de kavuşacak. Biz gerek kulüplerle ve gerekse TFF ile ön çalışmaları uzun süredir yapıyoruz ve tamamlamak üzereyiz. Bu lig ülkemizi yurtdışında takımlar bazında temsil edecek bir şampiyon çıkaracaktır. Bunun yanı sıra liglerde top koşturan en başarılı oyunculardan kurulu bir milli takım oluşturulacaktır. Bu takımda ülkemizi temsil edecektir. İleri aşamada futbolcular ve antrenörler bu işten para kazanacaklardır. Çok küçük yaşlarda başlayan futbol hayatının 60-70´li yaşlara kadara uzaması hem toplum sağlığına fayda, hem sportif heyecan sağlarken, sporcuların 30´luyaşlarda saha dışında kalmasını da önleyecektir.? dedi.

Milli Takımın Başına Uğur Eren 

Gürsu oluşturulacak Türkiye Masterler Futbol Milli Takım´ının ilk Teknik Direktörlüğü´ne ömrünün büyük bölümünü futbolcu, teknik adam ve yönetici olarak spor kulüplerinde geçirdiğini vurguladığı Aliağa Spor eski Başkanı Uğur Eren´in getirildiğini sözlerine ekledi.

Toplantı görüş alışverişi ve lige katılacak takımlarla sözleşme imzalanmasının ardından sona erdi.

 Seyfi GÜL