TÜRK ÇİFTÇİSİ VARSA?

14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü´nde Menemen Ziraat Odası Yönetimi ?Bugün Türk çiftçisi varsa bunu Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve şehitlerimize borçluyuz? ifadesi ile Atatürk Anıtına çelenk sundu.

 

14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü´nde Menemen Ziraat Odası Yönetimi ?Bugün Türk çiftçisi varsa bunu Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve şehitlerimize borçluyuz? ifadesi ile Atatürk Anıtına çelenk sundu.

Çelek sunma törenine; Denizbank Menemen Şube Müdürü M.Ünal Boztürk, Menemen Ziraat Odası Yönetimi ve personeli ile çiftçiler katıldı.

Menemen Ziraat Odası Başkanı A.Metin Karagöl, Meclis Başkanı Veli Kan ve Genel Sekreter Gül Yabalı ile birlikte Atatürk Anıtına çelenk sundu ve saygı duruşunun ardından, ?Bugün Türk çiftçisi varsa bunu Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve şehitlerimize borçluyuz. Hepsine şükran ve minnetlerimizi sunuyoruz. Ruhları şad olsun? diye belirtti.

?Tarım Gerçekten Zor Günler Yaşıyor?

Günün anlam ve önemine dair burada yaptığı açıklamasına 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü´nü kutlayarak başlayan Menemen Ziraat Odası Başkanı A. Metin Karagöl sözlerini şöyle sürdürdü, ?Bilindiğiniz gibi bölgemizde 14 Mayıs çiftçinin en yoğun zamanına denk geliyor. Bu sene artı Ramazan ayı da bu zamana rast geldi, Allah kabul etsin. Bu nedenle bu sene etkinlik düzenlemeyi düşünmedik. Atamıza şükranlarımızı ifade eden çelenk sunma töreninden sonra odamıza geçeceğiz. Yalnız bu günün kurtuluş tarihimizde bir anlamı daha var ki belirtmeden geçemeyeceğim, bu gün aynı zamanda Hasan Tahsin´in ilk kurşunu attığı ve İzmir´in işgalinin başladığı üzüntülü bir gün. Hepsi bir araya denk geliyor. Bu vesile ile kurtuluş savaşında ilk kurşunu atan Hasan Tahsin´i de burada anmadan geçmemeliyiz diye düşünüyorum?

Türk tarımının şu anki durumuna da değinen Karagöl, ?Tarım ülkemizde gerçekten zor günler yaşıyor. Tarım ürünlerinde üretim Türkiye´de yaşayan insanların ihtiyacına bile yetmemeye başladı. Dışardan sürekli ithalat yapılıyor. Bir yerde yanlışlık var, fakat kimse bu yanlışlığı fark edemiyor. 4 tane bakan değişti benim başkanlık dönemimde, bir çözüm bulamadılar. Önümüzdeki perşembe günü Genel Kurulumuz var Ankara´ya gideceğim. Bu konuda gerekirse Genel Merkez´de söz alacağım bu sefer. Bu konuları anlatacağım. Hükümet bir çözüm bulamadıysa, muhalefet bir şey sunamadıysa, sivil toplum kuruluşu olarak çiftçilerin örgütü olarak Ziraat Odalarının bir önerisi olması gerekir diye düşünüyorum. Hayırlı olsun. Günümüze katıldığınız için de teşekkür ediyorum?  dedi.

Haber: S. Derya BOSUT