Bugün, 11 Ağustos 2020 Salı


Toprak Korunumu eğitimi UTAEM'de tamamlandı

Uluslararası Tarımsal Araştırma ve Eğitim Merkezi'nde 20-24 Ekim 2014 tarihleri arasında uluslararası düzeyde 3. Havza Hidrolojisi ve Toprak Korunumu” kursu gerçekleştirildi.

Uluslararası Tarımsal Araştırma ve Eğitim Merkezi’nde 20-24 Ekim 2014 tarihleri arasında uluslararası düzeyde “3. Havza Hidrolojisi ve Toprak Korunumu” kursu gerçekleştirildi.

Yapılan eğitime İran, Bulgaristan, Fas, Tunus, Slovakya ve Cezayir’den gelen 13 katılımcı katılarak sertifikalarını aldı.

4 gün süren eğitimde, UTAEM ziraat mühendisleri, Toprak Gübre ve Su Kaynakları Merkez Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü, Konya Toprak Su ve Çölleşme ile Mücadele Araştırma İstasyonu Müdürlüğü, Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nden öğretim üyeleri katılımcılara eğitim verdi.

Kurs boyunca Havza Hidrolojisi ve Toprak Korunumu konusunda gerçekleştirilen araştırmalar ve sonuçlar katılımcılarla paylaşılarak, Havzalarda Yağış Akış İlişkileri, Erozyon Haritalama Teknikleri, Hidrolojik Modeller ve Uygulamaları, Su depolama Yapılarında Sediment Ölçümleri, Su ve Rüzgar Erozyonu Tahmin Modelleri, Rüzgar Erozyonu ve Karapınar Örneği, Havzalarda Toprak ve Su Kaynaklarının Korunumu ve Araştırma Sonuçları, Erozyon Araştırmalarında Yapay Yağmurlayıcı ile Yapılan Bazı Çalışmalardan Örnekler, Meralarda Toprak ve Su Kaynaklarının Korunumu, Havzalarda Sediment Ölçme ve Değerlendirme, Arazi Bozulmalarının Konumsal ve zamansal Değişimleri ile Su Hasadı Yapıları, Farklı Coğrafik Bölgelerdeki Uygulamalarla Örnekler konularında eğitim verildi.

Kursu başarıyla tamamlayan 13 katılımcıya sertifikaları yapılan törenle teslim edildi.

Haber: M. Hulusi YILMAZ