Bugün, 9 Ağustos 2020 Pazar


TOBB Nefes Kredisi Detayları Belli Oldu

 

TOBB ve KGF ile yapılan iş birliği kapsamında; Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne bağlı oda ve borsa üyesi olan KOBi’Iere özel, 2020 yılında 6 ila 8 ay süreyle anapara ve faiz ödemesiz, 2021 yılında ise aylık ödemeli 12 eşit taksitli ve yüzde 7,5 yıllık faiz oranıyla NEFES Kredisi sunulacak.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) geçtiğimiz yıllarda 6 defa gerçekleştirdiği KOBİ finansman projesi “TOBB Nefes Kredisi” ilçemizde de Menemen Ticaret Odası katkılarıyla üyelerine sağlanacak.

Bugün yapılan basın toplantısı ile Menemen Ticaret Odası Başkanı İzzet Süsoy ve Denizbank Menemen Şube Müdürü M.Ünal Boztürk Nefes Kredisi’nin tüm detaylarını KOBİ’ler ile paylaştı.

Konuya ilişkin açıklamada bulunan Menemen Ticaret Odası Başkanı İzzet SÜSOY:  “KOViT-19 salgını nedeniyle üyelerimizin içinde bulunduğu finansal sorunların giderilmesine katkı sağlamak amacıyla Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin Denizbank ve KGF ile imzaladığı düşük faizli kredi kullandırmaya yönelik protokole oda olarak bizde katkı sağladık. Oda üyelerimiz üst limit 100.000 TL olmak üzere, 12 ay vadeli, brüt faiz oranı aylık yüzde 0,625 yıllık yüzde 7,50 faiz oranlı kredi kullanabilecekler. Üyelerimizin giderek zorlaşan ekonomik koşullar içerisinde, üyelerimize düşük faizli bu kredinin hayırlı olmasını diliyoruz. Kampanyadan yararlanmak isteyen ama nasıl başvurulacağı konusunda bilgi sahibi olmayan üyelerimiz konu ile ilgili detaylı bilgilere odamızın web sitesinden kolayca ulaşabileceklerdir.” dedi.

“KOBİ’lerimiz Üzerine Düşeni Yaptı, Şimdi Sıra Bizde”

Denizbank olarak ülke genelinde 720 Adet şube ile hizmet verdiklerini belirterek; üçüncü kez yer aldıkları TOBB öncülüğünde hayata geçirilen Nefes Kredisi ile ilgili bilgiler veren Denizbank Menemen Şube Müdür M. Ünal Boztürk “Ekonomimizi ayakta tutan, istihdamın, üretimin, ihracatın yükünü sırtlayan KOBİ’lerimizin yanındaki güç olmak amacıyla, piyasa faiz oranlarının altında gerçekleştirilen tüm projelerde hep ön safta yer aldık. KOBİ’lerimiz, korona virüs ile mücadelenin zirveye çıktığı bu hassas dönemde ülkemiz için büyük fedakarlıkta bulunarak kepenklerini gönüllü olarak kapattı. Birçok tezgah, dükkan, fabrika uzun süredir faaliyet gösteremiyor. Onlar üzerine düşeni yaptı, şimdi bu toprakların ürettikleri ile ekmeklerini kazanan bizler de; üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmeliyiz.

Bugüne kadar özellikle KOBİ’lere ve küçük esnafa sunduğu destekle, Türkiye‘de sürdürülebilir kalkınma ve sosyal dengenin oluşturulması yönünde önemli misyon üstlenmiş bir kurumuz. Bu değerli mirastan aldığımız güçle, yeniden önemli inisiyatif üstlenerek TOBB ve KGF desteği ile, yıllık yüzde 7,5 faiz oranlı ve üst limiti 50.000 ve 100.000 TL arasında değişen TOBB Nefes Kredisi’ni hayata geçiren banka konumunda yer alıyoruz. Yağmurlu havada şemsiyeyi kapatmıyor, 2020 yılında bir kez daha KOBİ’lerimizin yanında olmaktan gurur duyuyoruz. Ayrıca Nefes Kredisi Kampanyası süresince bankamızdaki yoğunluğu azaltmak ve müşterilerimize daha sağlıklı hizmet verebilmek adına şubelerimizdeki çalışma saatleri 09.00-17.00 arasında olacak şekilde yeniden düzenlenmiştir.” dedi.