TİCARET ODASINDAN FUAR DESTEKLERİ

Menemen Ticaret Odası Yönetim Kurulu´nun 12 Şubat 2019 tarih ve 41 Sayılı kararına göre Menemen Ticaret Odası Fuar Destekleri talimatları oy birliği ile kabul edilerek üyelere duyuruldu.

 TİCARET ODASINDAN FUAR DESTEKLERİ

Menemen Ticaret Odası Yönetim Kurulu´nun 12 Şubat 2019 tarih ve 41 Sayılı kararına göre Menemen Ticaret Odası Fuar Destekleri talimatları oy birliği ile kabul edilerek üyelere duyuruldu.

?Talep Şartları:

 - Menemen Ticaret Odası üyesi olması ve aidat borcu olmaması gerekmektedir.

  -Menemen Ticaret Odasına kayıtlı olup faal olmayan (askıda olan) üyelerimiz herhangi bir destekten faydalanamayacaklardır.

  -Fuar destek ödemelerinin gerçekleştirilebilmesi için ilgili fuarın başlama tarihinden 15 gün önce odaya ön başvurularını yapmaları gerekmektedir.

  -Fuarın bitiş tarihinden itibaren en geç 1 ay içinde gerekli evrakları odamıza teslim etmeleri gerekmektedir.

 Fuar destek ödemeleri kapsamında Odaya başvurulmasının ardından, en geç 1 ay içinde Menemen Ticaret Odası Yönetim Kurulu kararıyla ödeme gerçekleştirilir.  Gerçekleştirilecek olan ödemeler destek talep eden tüzel veya gerçek kişiye ait hesap numaralarına gönderilir,     Üyelerimiz aynı yıl içerisinde sadece tek bir destekten faydalanabilir.   Fuar Stantlarında herhangi bir ithal ürün veya hizmet sergilememesi gerekir. Menemen Ticaret Odası Fuar Destekleri ilgili bütçe kapsamında değerlendirilecektir.

Stant Desteği Talep Edilmesi Halinde İstenecek Evraklar;

 1-      Menemen Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanlığına ithafen yazılmış ulaşım desteği talep dilekçesi, (odadan matbu dilekçe örneği verilebilecektir)

 2-      Fuarı düzenleyen firma ile Oda üyesi arasında imzalanan ?Stant Kiralama / Katılım Sözleşmesi? ( metrekare ve metrekare fiyat bedelinin gözükmesi gerekmektedir)

 3-      Oda üyesinin, fuarı düzenleyen kuruluşa ödemeyi yaptığını gösterir belge yada belgeler,

 4-      Standın en az 3 değişik açıdan çekilmiş, çevre standları ve alınlık yazısını içeren ?3 ADET NET FOTOĞRAFI? (Stant alınlık yazısında mutlaka katılımcı firmanın adı ya da Patent Enstitüsü´nden onaylı markası yer almalıdır) (Mail ortamında gönderilebilir. Gönderilecek mail adresi : ali.gunbay@menemento.org.tr ) 

 Menemen Ticaret Odası Üyelerinin YURTİÇİ VE YURTDIŞI Fuar alanlarında stant açması kapsamında:

Menemen Ticaret Odasına faal olarak kayıtlı üyelerimiz adına destek şartları;

Stant alanı maksimum 30 m2 ?ye kadar olmak kaydıyla, metrekare fiyatı maksimum 250 TL olan stantlarda KDV hariç kiralanan stantların metrekaresi üzerinden 3´te 1´i oranında tüm üyeleri kapsayacak şekilde destek verilmesine karar verilmiştir. Soru ve görüşleriniz için +90 232 832 1021 / +90 232 832 9707 numaralardan lütfen odamızla irtibata geçiniz. ?diye ilan edildi.

Haber S.Derya BOSUT