Bugün, 14 Temmuz 2020 Salı


THK KURBAN DERİSİ BAĞIŞLARINI BEKLİYOR

Türkiye’de havacılığın gelişmesi için 94 yıldır çalışmalarını aralıksız sürdüren Türk Hava Kurumu (THK), 11-14 Ağustos 2019 tarihleri arasında kutlanacak olan Kurban Bayramı’nda kurban derisi toplayacak. Türk Hava Kurumu (THK) Menemen Şube Başkanı Hilmi KURTOĞLU, gönüllülük esasına göre kurban derisi toplama faaliyetinde bulunacaklarını belirterek Menemenli vatandaşlardan Kurban Bayramında destek istedi.

Kurban derisi toplama faaliyetini Menemen Belediyesi’nin araç ve personeli, Genç Kanatlar ve gönüllülerin desteği ile gerçekleştireceklerini ifade eden KURTOĞLU, köylerde ise muhtarların makbuz karşılığında deri toplamaya devam edeceklerini belirtti. Kurban derisini Türk Hava Kurumu’na teslim etmek isteyen vatandaşların 8321087 numaralı telefondan ya da Kasımpaşa Mah. Ertugrul Cad. No:2 (Emniyet-PTT karşısı) adresindeki hizmet bürolarından da ulaşabileceklerini sözlerine ekledi.

THK MENEMEN ŞUBE BAŞKANI KURTOĞLU : “MAKBUZ OLMADAN BAĞIŞLAMAYIN!”

THK’nın 94 yıldır halkın bağışlarını hizmete dönüştüren milli bir kurum olduğunun altını çizen KURTOĞLU  “Kurumumuzun görevlileri, kurban derisi bağışlayacak olan vatandaşlarımızdan makbuz karşılığı derileri toplayacaktır. Makbuz olmadan vatandaşlarımız derilerini kesinlikle bağışlamasınlar. Her bayramda olduğu gibi bu bayramda da bu işi rant edinen bazı kişi ya da kişiler izinsiz bir şekilde kurban derisi toplayacaktır. Halkımızın bu konuda dikkatli ve duyarlı olması gerekir” şeklinde vatandaşları uyardı. “Halktan aldığını halka veren kurumumuz Havadan Yangın Söndürme, Hava Ambulansı Sağlık Hizmetleri, TSK Mensuplarına Havacılık Eğitimleri, Gençlerimize Ücretsiz Eğitimler ile THK Üniversitemizde kalifiyeli havacılık sektörüne personel yetiştirme gibi birçok alanda hizmet vermektedir” diye ifade etti.

“DERİLERİ MUHAKKAK TUZLAYALIM”

Havaların çok sıcak olmasından ötürü derilerin kısa sürede bozulabileceğine de dikkat çeken KURTOĞLU şunları söyledi: “Milli bir servet olan kurban derilerinin bozulmaması için mutlaka tuzlanması ve gölgede bekletilmesi gerekiyor. Vatandaşlarımızdan kurban derilerini tuzlamalarını özellikle rica ediyoruz. Ayrıca Türk Hava Kurumu’nu bağışlarıyla ayakta tutan, destek veren duyarlı Menemen halkına şimdiden teşekkür eder, hayırlı bayramlar dileriz”