SAKİN MECLİS

Meclis´te Samimiyet Tartışması

?Siz Varsanız Cumhuriyet Var?

2017 Bütçesi Tahmini 115 milyon TL

Hizmet Almak İçin Koşturuyor

Daha sağlıklı su için..

İzmir´e ?15 Temmuz Demokrasi Meydanı? geliyor

DİŞ ETİ SAĞLIĞINIZ VÜCUT SAĞLIĞINIZIN GÖSTERGESİDİR

FOÇA’DA KAZ DAĞLARI VE DOĞA KATLİAMLARINA PROTESTO

Menemen´in İlk Gazileri

Yılsonu Şenliği

Devlet Okulu Olarak Menemen´in Gururu Oldu

Yeniden Yapılandırma İmkanı

Saya Makinası İle Geçen Bir Ömür?

Halk Eğitim´de Öğretmenler Günü Yemeği

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ ANILDI

En Büyük Federasyonlardan biri OÇEM´DEN ÇIKTI

Öğrenirken Eğleniyorlar

Kız Çocuklarının Eğitimine Dikkat Çekildi

Antalya´dan Madalyayla Döndüler

Çıraklık Eğitim´de Yeni Eğitim Öğretim Yılı Başladı

İzmir Festivali´nden ?30. merhaba?

?Vergisi verilmemiş para ?kara´ paradır?

Başkan Şahin´den Gazi Evine Anlamlı Ziyaret

Menemen'in 17 mahallesine İZSU müjdesi

Başkanlık Makamında nikah

Kadir Gecesi'nde sıcak buluşma

THK KURBAN DERİSİ BAĞIŞLARINI BEKLİYOR

Türkiye’de havacılığın gelişmesi için 94 yıldır çalışmalarını aralıksız sürdüren Türk Hava Kurumu (THK), 11-14 Ağustos 2019 tarihleri arasında kutlanacak olan Kurban Bayramı’nda kurban derisi toplayacak. Türk Hava Kurumu (THK) Menemen Şube Başkanı Hilmi KURTOĞLU, gönüllülük esasına göre kurban derisi toplama faaliyetinde bulunacaklarını belirterek Menemenli vatandaşlardan Kurban Bayramında destek istedi.

Kurban derisi toplama faaliyetini Menemen Belediyesi’nin araç ve personeli, Genç Kanatlar ve gönüllülerin desteği ile gerçekleştireceklerini ifade eden KURTOĞLU, köylerde ise muhtarların makbuz karşılığında deri toplamaya devam edeceklerini belirtti. Kurban derisini Türk Hava Kurumu’na teslim etmek isteyen vatandaşların 8321087 numaralı telefondan ya da Kasımpaşa Mah. Ertugrul Cad. No:2 (Emniyet-PTT karşısı) adresindeki hizmet bürolarından da ulaşabileceklerini sözlerine ekledi.

THK MENEMEN ŞUBE BAŞKANI KURTOĞLU : “MAKBUZ OLMADAN BAĞIŞLAMAYIN!”

THK’nın 94 yıldır halkın bağışlarını hizmete dönüştüren milli bir kurum olduğunun altını çizen KURTOĞLU  “Kurumumuzun görevlileri, kurban derisi bağışlayacak olan vatandaşlarımızdan makbuz karşılığı derileri toplayacaktır. Makbuz olmadan vatandaşlarımız derilerini kesinlikle bağışlamasınlar. Her bayramda olduğu gibi bu bayramda da bu işi rant edinen bazı kişi ya da kişiler izinsiz bir şekilde kurban derisi toplayacaktır. Halkımızın bu konuda dikkatli ve duyarlı olması gerekir” şeklinde vatandaşları uyardı. “Halktan aldığını halka veren kurumumuz Havadan Yangın Söndürme, Hava Ambulansı Sağlık Hizmetleri, TSK Mensuplarına Havacılık Eğitimleri, Gençlerimize Ücretsiz Eğitimler ile THK Üniversitemizde kalifiyeli havacılık sektörüne personel yetiştirme gibi birçok alanda hizmet vermektedir” diye ifade etti.

“DERİLERİ MUHAKKAK TUZLAYALIM”

Havaların çok sıcak olmasından ötürü derilerin kısa sürede bozulabileceğine de dikkat çeken KURTOĞLU şunları söyledi: “Milli bir servet olan kurban derilerinin bozulmaması için mutlaka tuzlanması ve gölgede bekletilmesi gerekiyor. Vatandaşlarımızdan kurban derilerini tuzlamalarını özellikle rica ediyoruz. Ayrıca Türk Hava Kurumu’nu bağışlarıyla ayakta tutan, destek veren duyarlı Menemen halkına şimdiden teşekkür eder, hayırlı bayramlar dileriz”