THK 94 Yaşında

Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk´ün İstikbal Göklerdedir parolasıyla 16 Şubat 1925 tarihinde kurduğu Türk Hava Kurumu 94 yaşını doldurdu.

 

Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk´ün İstikbal Göklerdedir parolasıyla 16 Şubat 1925 tarihinde kurduğu Türk Hava Kurumu 94 yaşını doldurdu. Bu kapsamda THK Menemen Şube Başkanlığı tarafından geçtiğimiz cumartesi günü kuruluş yıldönümünde Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtına çelenk sunuldu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı seslendirildi.

1927´den bugüne Menemen THK

THK Menemen Şube Başkanı Hilmi Kurtoğlu burada yaptığı konuşmasında, ?Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk´ün İstikbal Göklerdedir parolasıyla 16 Şubat 1925 yılında kurduğu Türk Hava Kurumu bugün 94´üncü yaşını dolduruyor. 1927 yılında kuruluşundan iki yıl sonra Menemen´de de şubemiz tesis edilmiştir. O günden bugünlere kadar geçmişte emekleri geçenlerden hayatta olanlara sağlık, sıhhat diliyor, vefat eden emeği geçen büyüklerimiz ve çalışanlara da Allah´tan rahmet diliyorum? dedi.

Atatürk havacılığın önemini 20´lerde görmüş

Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk´ün bir dünya otoritesi ve bir dünya dahisi olduğuna dikkat çeken Kurtoğlu, ?Cumhuriyetin kuruluşunda havacılığa verdiği öneme dair Türk halkına ve özellikle gençlere havacılığı sevdirmek amacıyla THK´yı kurmuştur ve bugün dünyada geldiğimiz noktada havacılığın ne kadar önemli olduğunu hepimiz görmekte ve izlemekteyiz. Bu çerçeve içinde ilçemizde de değerli saymanıma ve değerli yönetim kurulu üyelerime teşekkür ediyor, nice yıllarda birlikte olmak dileğiyle? diyerek THK Menemen Genç Kanatlardan üç gencin havacılık sektöründe öğretmen statüsü kazandığını, bu anlamda ülkenin dört bir tarafında kurulmuş havacılık merkezlerinde gençlere ders verdiklerini sözlerine ekledi ve havacılık sektörü yanında akademik kariyerlerini de ihmal etmemeleri gerektiğini gençlere hatırlattı.

Yamaç Paraşütünü Tanıttı

THK Menemen Genç Kanatlardan yetişip serbest paraşüt eğitmenliği yapan Gökçen Soykan hava şartlarının elverişli olduğu zamanlarda hobi amaçlı yaptığı yamaç paraşütünü tanıtarak kanat yapısını, uçuş prensibini anlattı.

Haber: Gökay ÖZALP