Bugün, 14 Temmuz 2020 Salı


THK 93 YAŞINDA

THK Menemen Şubesi ülke genelinde olduğu gibi ilçemizde de 93. kuruluş yıldönümünü kutladı.

Türk Hava Kurumu(THK) Menemen Şubesi ülke genelinde olduğu gibi ilçemizde de 93. kuruluş yıldönümünü kutladı.

Başkan ve heyeti, kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında Menemen Kaymakamı Gülihsan Yiğit´i ve Belediye Başkanı Tahir Şahin´i makamlarında ziyaret ederek kurumun faaliyetleri hakkında bilgilendirmede bulundu. Kaymakam Yiğit ve Belediye Başkanı Şahin´e günün anısına uçak maketi hediye edildi.

Ardından Cumhuriyet Meydanı´nda Atatürk Anıtına çelenk sunumuna geçildi. Çelenk sunumunun ardından Türk Hava Kurumunun kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve tüm aziz şehitlerimiz için saygı duruşunun ardından İstiklal Marşımız okundu. Buradaki törene; Belediye Başkan Danışmanı Abdurrahman Demirci,  Esnaflar Odası Başkanı Ziya Demir, Sanatkarlar Odası Başkanı Can Kahvecioğlu, Sağ Sahil Sulama Birliği Başkanı Veli Kan,  Kent Konseyi Başkanı Sebahattin İpektepe, Muhtarlar Derneği Başkanı Nurgül Uysal, Menemen Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Gündüz Taşkıran, Model Uçak Öğretmeni Ozan Ağır, Halide Gencer Mesleki ve Teknik And. Lisesi, Model Uçak Öğretmeni Talat Yayalar, Katip Çelebi Üniversitesi Havacılık Kulübü kurucuları, havacılık kulübü öğrencileri, genç kanatlar ve üyeler katıldı.

?Gençler Işığımız?

Açılış konuşmasını yapan Şube Saymanı Model Uçak Öğretmeni Tülay Çetin konuşmalarını yapmak üzere Şube Başkanı Hilmi Kurtoğlu´nu davet etti. ?93 yıl önce 1925 yılında Atatürk´ün emri ile kurulan güzide kurumumuz iki yıl sonra 1927 yılında ilçemizde faaliyete geçmiştir.  O gün için emeği geçen herkese teşekkür ediyor rahmet diliyorum. Gördüğüm kalabalık beni çok mutlu etti, hepinizi ayrı ayrı selamlıyorum, iyi ki varsınız.  Gençlerimizle her daim ileriye gideceğiz, onlar bizim ışığımız, umudumuz? şeklinde konuştu.

Türk Hava Kurumu´nun 2020 yılında yapılacak olan Dünya Hava Oyunlarına aday olduğunu, Uluslararası Havacılık Federasyonu (FAI) adaylarının içinde Türkiye´nin seçildiğini ve 2020 yılında ülkemizi en iyi şekilde temsil edip tanıtacağını ifade ederek, ?Mutluyuz, gururluyuz? dedi.

Törenin ardından şubeye geçilerek, Türk Hava Kurumu İnönü Havacılık Eğitim Merkezi´nde görev yapan Menemen Genç Kanatlarından Yamaç Paraşüt Öğretmeni Alperen Yalçın Çetin tarafından, THK tanıtım ve havacılık faaliyetleri hakkında kulüp öğretmenlerine ve öğrencilere görsel sunumla seminer verildi.

Haber: S.Derya BOSUT