Taşhan´da ?Atatürk Konulu Pul Sergisi´

Kuruluşu 1840 yılına dayanan 179 yıllık köklü bir geçmişe sahip PTT, genel müdürlüğün 2019 yılı pul sergi planı çerçevesinde ilçemiz tarihi mekanlarından Taşhan´da 20-23 Mayıs 2019 tarihleri arası Atatürk Konulu Pul Sergisi açtı.

 

Kuruluşu 1840 yılına dayanan 179 yıllık köklü bir geçmişe sahip PTT, genel müdürlüğün 2019 yılı pul sergi planı çerçevesinde ilçemiz tarihi mekanlarından Taşhan´da 20-23 Mayıs 2019 tarihleri arası Atatürk Konulu Pul Sergisi açtı.

Avrupa´nın En İyi Pulu ödülü PTT´nin

Ayrıca, üzerinde Uzunköprü görselinin yer aldığı pulla 2018 yılında Avrupa´nın En İyi Altın Pulu Yarışmasına katılan PTT´nin, Avrupa´nın En İyi Altın Pulu ödülünün sahibi olduğu pulun görseli de sergide sergilendi.

Pul sergisinin açılışına; Menemen Kaymakamı Mustafa Özkaynak, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Cin,  Başsavcı Uğur Gündoğdu, İzmir PTT Başmüdürü Şerif Kaçmaz, Başmüdür Yardımcıları, Ticaret Odası Başkanı İzzet Süsoy, Sanatkarlar Odası Başkanı Can Kahvecioğlu, ADD Menemen Şube Başkanı Elif Orhan, Denizbank Menemen Şube Müdürü M.Ünal Boztürk, Menemen PTT müdürü Seyit Mehmet Çalık ve personeli katıldı. Udi Mustafa Seven ve arkadaşları verdikleri mini konserle açılışa renk kattı.

Menemen Kaymakamı Mustafa Özkaynak açılış öncesi yaptığı konuşmasında, ?Bundan tam 100 yıl önce, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk Samsun´da bağımsızlık ve özgürlük meşalesini yaktı ve bu yanan meşale kısa bir sürede tüm ülkemize yayıldı ve milletimizin azmi, kararı ve direnişiyle bu ülke düşmanlardan temizlendi. Akabinde Türkiye Cumhuriyeti devleti kuruldu ve bu devletimizin kurucusu Atatürk´ün pullarının sergilendiği sergi açılışı için bir araya geldik. Sergi açılışına emek veren PTT teşkilatımız 179 yıldır bu topraklarda vatandaşlarımıza hizmet veriyor. Verdiği hizmetleri de her geçen yıl çağa uygun bir biçimde güncelliyor. Ve verdikleri bu hizmetler için de kendilerine teşekkür ediyoruz. Aynı zamanda bu anlamlı sergileri de açıyorlar. Bu konuda da kendilerine tekrar teşekkür ediyorum. Sergimiz hayırlı olsun? dedi.

179 yıllık köklü ve milli kurum

İzmir PTT Başmüdürü Şerif Kaçmaz da konuşmasında, ?Atatürk Türk Kurtuluş Savaşı´na yön vermiş, milleti ile birlikte ?Ya İstiklal Ya Ölüm" parolası ile hareket ederek, zaferin kazanılmasında çok büyük bir pay sahibi olmuştur. Büyük Önder Atatürk, Kurtuluş Savaşı sonrası elde edilen başarının yeterli olmadığını düşünerek yapılması oldukça zor olan çok sayıda devrim gerçekleştirmiştir. O´nun Türk milletine en büyük armağanı Türkiye Cumhuriyeti´ni kurmak olmuştur.

Köklü ve milli kuruluşumuz, bu eşsiz vatan topraklarının düşman işgalinden kurtarılması için muazzam bir mücadelenin verildiği dönemlerde, teşkilat mensuplarımız istiklalimizin kazanılmasında olduğu gibi istikbalimizin şekillenmesinde de önemli pay sahibi olmaktan onur ve gurur duymaktadır.

PTT ailesi olarak hem şirketteki atılımlarla hem de küresel posta sektörünü parlak yarınlara taşıyacak çalışmalarla onur duymakla beraber, yıl içerisinde düzenlemiş olduğumuz pul sergilerimiz ile önemli günleri daha bir mutluluk ve heyecanla hatırlamakta ve kutlamaktayız.

Ayrıca, PostEurop tarafından ?Köprüler? temasıyla düzenlenen "En İyi Avrupa Pulu" yarışmasına katılan PTT, üzerinde Uzunköprü görselinin yer aldığı pulla en fazla oyu alarak ?Avrupa´nın En İyi Altın Pulu" ve UPU tarafından her yıl düzenlenen uluslararası filateli föy yarışmalarında Türkiye 2018 yılında altın madalya ödülünün sahibi olarak göğsümüzü kabartmıştır? diye belirtti.

Konuşmaların ardından, 52 adet Atatürk konulu ve 279 adet kronolojik olmak üzere toplam 331 adet föy sergilendiği pul sergisinin açılış kurdelesi kesildi.

Haber: S. Derya BOSUT