Bugün, 3 Temmuz 2020 Cuma


Tarım Bakanı UTAEM´i ziyaret etti

Bir dizi program için İzmir´de bulunan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Menemen´e de uğrayarak UTAEM´i de ziyaret etti.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, AGROEXPO Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı açılışı ile İzmir Tarım Sektörü Değerlendirme Toplantısı ve bir dizi temaslarda bulunmak için geldiği İzmir´de, Menemen´e de uğrayarak UTAEM´i de ziyaret etti. Ahmet Eşref Fakıbaba´nın Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı olarak Uluslararası Tarımsal Araştırma ve Eğitim Merkezi Müdürlüğü(UTAEM)´ne ilk ziyareti olduğu öğrenildi.

Geçtiğimiz cuma günü öğleden sonra gerçekleşen ziyarette Bakan Fakıbaba´ya; İzmir Valisi Erol Ayyıldız, Müsteşar Yardımcısı Ahmet Güldal, bakanlık bürokratları, AKP İzmir Milletvekilleri ve AKP İzmir İl Başkanı da eşlik etti.  Müdürlük personeliyle tanışan Bakan Fakıbaba merkezin kapsadığı alan, çalışmaları ve faaliyet alanı hakkında Kurum Müdürü Dilek Kahraman´dan teknik bilgi aldı. Ayrıca Bakan Fakıbaba, Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi´nden okul arkadaşlarını ve Şanlıurfa´da aynı dönemde görev yaptığı dostlarını yıllar sonra görmenin mutluluğunu da yaşadı.

Bakan Fakıbaba ve beraberindeki heyet İzmir programına Bergama´da devam etmek üzere, öğle yemeğinin ardından UTAEM´den ayrıldı.

Haber: S.Derya BOSUT

Foto2: 90´lı yıllarda Ahmet Eşref Fakıbaba´nın ŞanlıurfaSSK Hastanesi Başhekimliği döneminde, Urfa´da görevli bulunan Menemen İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Bürosu Baş Polis Memuru Ayhan Altındal, Bakan Fakıbaba´yı çiçekle karşıladı.

Foto3: Bakan Fakıbaba, Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi´nden okul arkadaşlarını ve Şanlıurfa´da aynı dönemde görev yaptığı dostlarını yıllar sonra görmenin mutluluğunu yaşadı.