Bugün, 8 Temmuz 2020 Çarşamba


TARİHİ BULUŞMA - Menemen Mabedine Kavuştu

?İşimiz Menemen, Gücümüz Menemen? - ?Çalışmaktan Yorulmayacağız? sloganlarıyla hareket eden Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, Menemen Şehir Stadına el atarak kısa bir zamanda yeniledi.

?İşimiz Menemen, Gücümüz Menemen? - ?Çalışmaktan Yorulmayacağız? sloganlarıyla hareket eden Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, Menemen Şehir Stadına el atarak kısa bir zamanda yeniledi. Belediye Meclis kararı ile, 50 sene sonra yenilenen Menemen Şehir Stadyumuna Menemen Belediyespor´un Onursal Başkanı Tahir Şahin´in adı verilerek Menemen tarihinde önemli bir yer aldı.

Yenilenen Menemen Tahir Şahin Stadyumu´nun resmi açılış töreni, 18 Kasım´da Menemen Belediyespor-Tuzlaspor futbol karşılaşması öncesi, etkinliklerle taçlandı.

50 Yıl Sonra Tarihi Buluşma

Menemen Tahir Şahin Stadı açılış töreni etkinlikleri çerçevesinde, Menemen Gençlik Futbol Takımlarında 1960-1970 yılları arasında forma giymiş futbolculara anılan günde buluşmak üzere yapılan çağrıya ilçede ve ilçe dışından çok sayıda yaşlı futbolcu katıldı. Mazeretleri nedeniyle katılamayan eski futbolcular da telefon mesajıyla teşekkürlerini ileterek stadın ilçeye hayırlı olması dileğinde bulundular.

Stadın açılışı sebebiyle ilçeye gelen eski futbolcular Menemen Belediyespor Kulübü tesislerinde ağırlandılar. Daha sonra 1960-1970 yıllarında Menemen Gençlik Futbol Takımında forma giyen eski futbolcular Ali Kemer de dahil olmak üzere sahaya indi. Menemen Belediyespor´un Onursal Başkanı ve Belediye Başkanı Tahir Şahin ile sahada buluşup, toplu hatıra resmi çektirmenin ardından Başkan Şahin ile uzun uzun sohbet ederek yeni stadın hayırlı olmasını, Menemen Belediyespor´a başarı getirmesini dilediler.

Öte yandan Menemen Belediyespor Kulübü´nde görevli Gülden Özkan, Fatih Yanar ve Dinçer Kemer´in rehberliğiyle, açılış töreni öncesi Menemen Belediyesinden temin edilen bir otobüsle Menemen Gölpark´a gelen ve konuk edilen eski futbolcular öğle yemeğinin sonrasında Gülden Özkan yönetiminde Gölpark tanıtımı ve Menemen Belediye Sosyal Tesisleri ziyaretinin ardından yenilenen stadyumda kendilerine ayrılan tribünlerde yerlerini aldılar. Stadyumda yapılan etkinlikler kapsamında eski futbolcular için bir ödül töreni düzenlendi. Eski futbolcular ödüllerini Menemen Cumhuriyet Başsavcısı Ekrem Hocaoğlu´nun elinden aldılar.

Açılışa katılanlar adına görüşlerini aldığım, Menemen Gençlik´te uzun yıllar futbol oynayan efsane isimlerden Aliağalı 75 yaşındaki Yavuz Güral, bu günün anlamını şöyle değerlendirdi, ?Başkanımızı alkışlarım. Yıllar öncesi Menemen Gençlik ile yaşadığımız o güzel günleri, bu günü organize eden başta Başkan Tahir Şahin olmak üzere Ali Yanar ve diğer değerli dostlarımız sayesinde tekrar yaşamış olduk. Şu an çok çok heyecanlıyım. Bu günü tanzim eden, 50 yıldır görmediğimiz arkadaşlarımızla bizi bir araya getiren ve organizasyonu sağlayan kişilere sonsuz teşekkürlerimi iletirken bu buluşmanın uzun yıllar hafızalarımızdan silinmeyeceğini ifade etmek isterim? şeklinde konuştu.

 

RESİM Altları

 

Resim 1: Menemen Gençlik 50 yıl sonra sahaya indi. Başkan Tahir Şahin´le günün anısına toplu bir hatıra fotoğrafı çekildi.

 

Resim 2: 1960-1970 yıllarında Menemen Gençlik´te forma giyen futbolcular Gölpark´ta toplu halde?

 

Resim 3: 1960-1970 yılları arasında Menemen Gençlik´te oynayan futbolcular ödüllerini Cumhuriyet Başsavcısı Ekrem Hocaoğlu´nun elinden aldıktan sonra günün anısına toplu fotoğraf çektirdiler.