Bugün, 14 Temmuz 2020 Salı


Taklak Yeniden Aday

Parti binasında dün basın toplantısı düzenleyen CHP İlçe Başkanı Hürol Taklak, Menemen Belediyesi Başkan vekili Mustafa Sevinç, Meclis üyeleri ve yönetim kurulu üyeleri ile Kadın Kolları Başkanlığı ve yöneticileri karşısında ilçe başkan adaylığını açıklad

CHP Genel Başkanlığı seçimi takvimine göre; ülkedeki CHP İlçe başkanlığı delege seçimlerine start verilmesi üzerine 10 Eylül ? 18 Eylül tarihleri arası ilçemizde 65 mahallede yapılan seçim sonuçlarına göre; % 90 oy ile Beyaz Liste seçimin galibi olmuştu. Bu sürecin ardından parti binasında dün basın toplantısı düzenleyen CHP İlçe Başkanı Hürol Taklak, Menemen Belediyesi Başkan vekili Mustafa Sevinç, Meclis üyeleri ve yönetim kurulu üyeleri ile Kadın Kolları Başkanlığı ve yöneticileri karşısında ilçe başkan adaylığını açıkladı.

Adaylık açıklamasını yapmadan önce toplantının amacı hakkında kısa bir açıklamada bulunan Menemen CHP İlçe Başkanı Taklak, ?Bugün burada bir basın açıklaması yaparak adaylığımızı açıklamak için toplandık. Tahir Başkanımız adaylığımızı destekledi. Başkanımıza hepinizin huzurunda teşekkür ederim? şeklinde sözlerine başladı.

Müzik notası mı?

Gündemdeki konulara da değinen Taklak, ?Dünden beri hepinizin bildiği gibi meşhur Zarrab olayı Amerika´da başladı. Zarrab konuşuyor ve konuştukça ilginç ilginç konular ortaya çıkıyor. Bu işin sonu nereye kadar dayanır,  Zarrab neyin karşılığında bunları konuşuyor önümüzdeki günlerde bunları göreceğiz. Yalnız burada şunu hatırlamakta fayda var; Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti askerlerinin kafasına çuval geçirildiği zaman o zamanın Başbakanı, Adalet ve Kalkınma Partisinin şimdiki ve o zamanki başkanı Recep Tayyip Erdoğan´a nota verecek misiniz diye sorulduğunda müzik notası mı demişti. Ama ortak arkadaşı Zarrab için iki sefer nota verdi. Bunlarda Türkiye´nin nereden nereye geldiğini ve nereden nereye gideceğini gösterecektir. 2019 yılı bizim için ve tüm Türkiye İçin çok önemli bir yıl olacak. Seçimleri 2018´e almazlar ise 2019 yılında ilk önce yerel seçimler yapılacak sonrasında 3 Kasım´da da Milletvekilleri ve Cumhurbaşkanlığı seçimleri aynı gün ayrı ayrı sandıklarda yapılacak? diye konuştu.

2019 seçimi: Türkiye Cumhuriyet olmak ya da olmamak

2019 yılındaki seçimlerin önemine de işaret eden Taklak, ?2019´da Cumhurbaşkanlığı yani başkanlık sistemi geçerse yürürlüğe girecek olan 16 tane madde var. Şu an o 16 madde yürürlükte değil ama Sayın Cumhurbaşkanı bu maddeleri kıyısından köşesinden gündeme getirmeye çalışıyor. Aynı mehter takımı gibi toplumdan bir tepki geldi mi bir adım geriye gidiyor. Toplum tepki göstermeyince o maddeyi iki adım ileriye götürtüyor. 2019´da uygulayacağı kanunları yavaş yavaş toplumumuzun önüne koyuyor. Dediğim gibi 2019 Türkiye Cumhuriyet olmak ya da olmamak gibi bir şeydir. Türkiye´de 2019 seçimlerinde vatandaşlarımız ya krallığa oy verecek ya da gelişmiş daha modern olan parlamenter sisteme oy verip 90 yıldır parlamenter sistemle yönetilen ülkenin daha iyi şartlarda, daha iyi sistemde yönetilmesini sağlayacak diyorum? şeklinde görüş belirtti.

İlçe Başkan Adayı Olduğunu Açıkladı

Daha sonra sözlerini adaylığını açıklamak için devam ettiren Taklak ?Değerli Yol Arkadaşlarım; göreve geldiğim 2013 Temmuz ayından itibaren yerel seçim, genel seçimler ve referandum süreçlerinde örgütümüzü daha iyi yerlere getirmek için arkadaşlarımla birlikte hep mücadele ettik ve sonuçlarını da aldık.  Şimdi önümüzde 2019 yerel seçimler ve genel seçimler olacak. Bu nedenle önümüzdeki süreçte koltukları kimin işgal edeceği değil kimin daha iyi hizmet vereceğidir. Kongre delegelerimizin onayı ve tercihleri ile yeniden bize bu onurlu görev verilirse, hedefimiz yerel seçimlerde Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimlerinde Menemen İlçe Örgütü olarak başarılarımızı arttırarak, Menemen´imizde 6 oklu bayrağımızı dalgalandırmaya devam etmektir diyor, 9 Aralık´ta yapılacak olan ilçe kongresinde İlçe Başkan Adayı olduğumu sizlerin huzurunda açıklıyorum. Katıldığınız için hepinize çok teşekkür ediyorum? dedi.

?Desteğimiz Tamdır?

Ardından söz alan Menemen Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Sevinç de, ?Sayın Hürol Taklak arkadaşımız adaylığını açıklayacak. Biz de buna şahit olmak için bugün buraya katıldık. Delege seçimlerinden itibaren yapmış olduğumuz her çalışmada söylediğimiz gibi, önümüzdeki 2019 seçimlerinin çok kritik olduğunu kendisi de söyledi. Biz de her değerlendirmemizde 2019´un bizi Cumhuriyetimizin 100. yılına taşıyacak yönetim ve yerel seçim olduğunun bilincine vararak yaptığımız her çalışmadan ilçe yönetiminin kadın koluyla, gençlik koluyla, ilçe yönetimiyle birlikte girdiği her seçimden başarıyla çıktığını gözlemledik. Elbette ki tepkiler olacaktır ama iki ayrı listenin yarışmış olduğu bir delege seçiminde hiç kimsenin burnu dahi kanamadan sonuçlanmış oldu. Çünkü biz daha öncesinde bu tür şeyleri çok yaşadık. Ufak tefek olaylar yaşanmıştır belki ama sayın Başkanım ve yönetim kurulu bizi tertemiz bir kongre sürecine taşıyor. Biz öncelikle 2015´ten bu yana olan vermiş oldukları iki yıllık hizmet için bizimle birlikte yani belediye yönetimiyle birlikte iyi bir çalışma sergiledikleri için teşekkür ederiz. İlçe yönetimimiz Belediye yönetiminin yaptığı her etkinlikte çok ciddi bir destek vermiştir. Biz de belediye yönetimi olarak ilçe yönetiminin yapmış olduğu her etkinliğe ciddi desteklerimizi verdik. Farklı beklentiler içerisinde olanlar var. Kavganın hiçbir zaman bize bir fayda getirmeyeceğinin bilincindeyiz. Bunu da değerlendirerek az önce de söylediğim gibi girmiş oldukları seçimlerde ilçe yönetimimiz, gençlik kollarımız ve kadın kollarımız bizi başarıyla temsil ettikleri, parti oylarını da her seçimde bir tık daha yukarı taşıdıkları için yola Hürol Taklak arkadaşımızla gitme konusunda bir fikir birliğine vardık. Desteğimiz tamdır. Önümüzdeki süreçte de yapacak olduğu çalışmalara yine desteğimizin devam edeceğini söylüyorum. Parti için çalışmayı sokağa taşımamız lazım diyorum. Hepimize hayırlı uğurlu olsun diyorum? diye sözlerini tamamladı.

Konuşmaların ardından Başkan Taklak´ın partililerden gelen soruları yanıtlamasından sonra toplu bir hatıra fotoğrafı çekimi ile toplantı sonlandırıldı.

Haber Gökay ÖZALP