?Sonsuza Kadar Emanetlerinin Bekçisiyiz?

Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk´ün aramızdan ayrılışının 77. Yıldönümü nedeniyle yazılı açıklamada bulunan CHP Menemen İlçe Başkanı K.Hürol Taklak, ?Sonsuza kadar emanetlerinin bekçisi olacağımıza söz veriyoruz? ifadesini kullandı.

Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk´ün aramızdan ayrılışının 77. Yıldönümü nedeniyle yazılı açıklamada bulunan CHP Menemen İlçe Başkanı K.Hürol Taklak,                                       

 ?Mazlum milletler için kurtuluşun bağımsızlığın ve egemenliğin hem kahramanı, hem de sembolü olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk; ölümünün 77. yıldönümünde de fikirleri, devrimleri, ilke ve kararlılığıyla, ülkemizin çağdaş uygarlık seviyesine ulaşma, gerçek anlamda demokrasiye geçme, kadın erkek eşitliğini sağlama, sosyal hukuk devletini hayata geçirme ve kimsesizlerin kimsesi olma mücadelemize önderlik etmektedir.

Atatürk derki: Bir zaman gelir, beni unutmak veya unutturmak isteyen gayretler belirebilir. Fikirlerimi inkar edenler ve beni yerenler çıkabilir. Hatta bunlar benim yakın bildiğim ve inandıklarım arasında bile olabilir. Fakat ektiğimiz tohumlar o kadar özlü ve kuvvetlidirler ki bu fikirler, Hint´ten, Mısır´dan döner dolaşır gene gelir, verimli neticeleri kalpleri doldurur.

 Başta Cumhuriyet olmak üzere sonsuza kadar kararlılıkla savunup koruyacağımız emanetler bırakan Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ü, etle tırnak haline gelmiş halkımız adına saygı ile selamlıyor ve sonsuza kadar emanetlerinin bekçisi olacağımıza söz veriyoruz? dedi.

Haber: Zeynep Kavaklı