Bugün, 3 Temmuz 2020 Cuma


Sigara Yerlerine Yeni Düzenleme

Menemen Devlet Hastanesi bahçesinde sigara içilebilir alanlar düzenlenerek, daha önce Hastane bahçesinin her tarafında, hastane ana bina ve ek binaların giriş ve çıkış kapılarının önünde, yangın merdivenlerinin girişinde ve çıkışında, Acil Servis kapısını

Menemen Devlet Hastanesi bahçesinde sigara içilebilir alanlar düzenlenerek, daha önce Hastane bahçesinin her tarafında, hastane ana bina ve ek binaların giriş ve çıkış kapılarının önünde, yangın merdivenlerinin girişinde ve çıkışında, Acil Servis kapısının önünde, vatandaşın içtiği sigara yerleri iptal edilerek yasaklandı. Bu kapsamda hastane ana bina ve ek binaların duvarlarına Sigara İçilmez bilgilendirme tabelaları asılarak, vatandaşın bu konuda bilgilendirilmesi sağlandı.

Hastane giriş kapısının sağ tarafındaki kantinin açık alanı, Acil Servisin karşısında Otopark alanında bulunan toplanma noktasındaki açık alan, Acil Servis tarafında bulunan Kantinin bahçesi ve kış mevsiminde soğuk havalarda etrafı kapatılan Kamelya alanı, E blok Eğitim Salonu arkasında bulunan Kamelya ?Sigara İçilebilir Alan´ olarak düzenledi.

 Bu konuda yapılan bu düzenlemeye riayet etmeyenler hakkında,?4207 sayılı tütün mamullerinin zararlarının önlenmesi hakkındaki kanun? gereği idari para cezası uygulaması yapılacağını belirten Menemen Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Yalçın Yıldırım, ?Amacımız Hasta ve Hasta yakınlarına, çalışan personele açık alanda da dumansız hava sahası yaratmak olup, sağlıklı nesiller yaratmanın bilincine varmalarını sağlamaktır? diye ifade etti.

Haber: Erhan ÖZALP