Bugün, 3 Temmuz 2020 Cuma


Siftah Ülkü Ocaklarından

Menemen Ülkü Ocakları dünyanın ve ülkemizin karşılaştığı Covid – 19 salgını dolayısıyla Menemen’deki esnaflara moral vermek için harekete geçti. Fikir istişarelerinin ardından esnafın siftahını yapmak isteyen Menemen Ülkü Ocakları hazırladıkları kartvizitlerin üzerine  1 TL yapıştırarak, sabaha karşı esnaflar dükkanlarını açmaya yakın kapıların altından attılar veya kepenklere yapıştırdılar.

Konu ile ilgili gazetemize açıklamada bulunan Ülkü Ocakları Başkanı Ahmetcan Türkeri “Ülkemizin içerisinde bulunduğu pandemi döneminde esnaflarımıza nasıl moral verebileceğimizle ilgili yönetim kurulu arkadaşlarımızla bir görüşme sağladık.

Yönetim kurulundaki arkadaşlarımızın esnafımızın ilk siftahını biz yapalım şeklinde bir önerisi oldu. Tartıştık, konuştuk ve bu fikre hepimiz ısındık. Bunun doğrultusunda kartvizitler bastırdık. Kartvizitlerimizin üzerine 1 TL yapıştırdık. Sabah erken saatlerde her esnafımızın dükkan kapısının altından bu kartvizitleri attık. Biliyorsunuz güvenlik gereği çoğu esnaflarımızın dükkanları elektrikli kepenklerle korunmakta. Bu kepenklerin altında boşluk olmadığı için bizde sembolik paralarımızı kepenklere yapıştırdık. Biz burada bir ateş yakmak istedik. İnşallah esnafımızın işleri hayırlı ve yolunda gider. Kartvizitin üzerine de yazdığımız gibi siftah Ülkü Ocaklarından bereketi Allah’tan ” şeklinde ifade etti.

Haber Erhan ÖZALP

Menemen Ülkü Ocakları Teşkilat Başkanı Mehmet Zümbül (Solda), Menemen Ülkü Ocakları Başkanı Ahmetcan Türker (Sağda)