Seyrek´te Atış Yarışması

Menemen Belediyesi´nin katkılarıyla Seyrek Avcılar Derneği´nin geleneksel hale getirdiği Geleneksel Atış Yarışması büyük ilgi gördü.

Menemen Belediyesi´nin katkılarıyla Seyrek Avcılar Derneği´nin geleneksel hale getirdiği Geleneksel Atış Yarışması büyük ilgi gördü.

İlçemize bağlı Seyrek mahallesinde faaliyet gösteren Avcılar Derneği 5 Mart Pazar günü Seyrek Kaynaklar mevkiinde Geleneksel Atış yarışması düzenledi.

Jürinin yerlerini almasının ardından Sabit hedefler hedeflenerek 75metre mesafeden atış yapılırken Pet şişe ise 35 metre mesafeden atış yapıldı.

Yarışmanın düzenlendiği gün atış alanına gelen Belediye Başkanı Tahir Şahin´in yarışmacılara başarılar diledikten sonra kendisinin de atış yaptığı görüldü.

Menemen Belediyesi desteğiyle gerçekleşen Seyrek Mahallesindeki trap atışları vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gördü. Atış esnasında yarışmacılar kendilerine izin verilen yerlerde atış yaparken aileler de kenardan yarışmacılara destek oldular.

Kupalar ve madalyalar sahiplerini buldu

Dört kategoride gerçekleşen yarışmalar için ilçe ve ilçe dışından gelen çok sayıda vatandaş hava kararıncaya kadar mücadele etti. Mücadelelerde Amatör Trap ve Profesyonel trap atışına ortalama 250 kişi katılırken, Pet Şişe Kurşuna 350, Sabit Hedefe ise ortalama 450 kişi katıldı.  Kıyasıya mücadele edilen yarışmalar sonucu ilk üçe giren yarışmacılar ödüllendirildi.

Dereceye girenler:

Amatör Trap: 1. Abidin Aydoğan ? 2. Görkem Yaşaroğlu ? 3. Halil Tuncel

Profesyonel Trap: 1. Hasan Cezayirli ? 2. Emre Erdoğan ? 3. Zafer Kara

Pet Şişe Kurşun:  1. Ozan Kaygısız ? 2. Osman Pala ? 3. Adem Orak

Sabit Hedef: 1.Ali Semerciler ? 2. Adem Orak ? 3. Mehmet Bozoğlu olarak belirlendi.

Ayrıca ilk 3´e girenlerin dışında Sabit Hedef, Pet Şişe Kurşun ve Amatör Trapta yarışanların ilk 10´una ve Profesyonel Trap´ta da ilk 6´ya giren yarışmacılara da ödül verildi. Yarışmacılar kupa ve madalyalarla ve çeşitli av malzemeleriyle ödüllendirildiler.

Haber: Gökay ÖZALP