Serdar Aksoy mazbatasını aldı ve göreve başladı

31 Mart Yerel Seçiminde Menemen Belediye Başkanı seçilen Serdar Aksoy, geçtiğimiz cumartesi günü Menemen İlçe Seçim Kurulu´ndan mazbatasını almasıyla resmi anlamda Menemen Belediye Başkanı oldu.

 

31 Mart Yerel Seçiminde Menemen Belediye Başkanı seçilen Serdar Aksoy, geçtiğimiz cumartesi günü Menemen İlçe Seçim Kurulu´ndan mazbatasını almasıyla resmi anlamda Menemen Belediye Başkanı oldu.

Bugün ise sabah saatlerinde Cumhuriyet Meydanı´nda toplanan çok sayıda vatandaşın da katılımıyla gerçekleşen törende Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy Atatürk Anıtına çelenk sundu.

?Uzun yürüyüşü sona erdirdik?

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı´nın ardından ilk olarak Cumhuriyet Meydanı´nda toplanan vatandaşlara seslenen CHP İlçe Başkanı Serdar Değirmenci, ?Bir uzun yürüyüşün sonuna geldik. Bütün Menemenli hemşerilerim gidip oylarını özgürce kullandılar. Sonuçta büyük bir vakar içinde hiçbir taşkınlığa meydan vermeden belediye başkanlığını kazandık. Hepinize Cumhuriyet Halk Partisi ilçe yönetimi adına teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunuyorum. Millet ittifakında yer aldığımız sevgili İyi Parti İlçe Başkanı Yılmaz Karslı´ya, bizimle birlikte hareket eden Millet İttifakına, oy veren oy vermeyen bütün Menemenlilere bu demokratik davranışlarından dolayı teşekkürlerimi bir borç biliyorum. Nasıl hiçbir tartışmaya meydan vermeden seçimi sona erdirdiysek şimdi de aynı soğukkanlılıkla hiçbir taşkınlık yapmadan kazanmış insanların vakarı içinde hep birlikte gidip belediyeyi teslim alacağız. Millet ittifakının değerli adayı sayın Serdar Aksoy´a Menemen Belediye Başkanlığında başarılar diliyorum, Belediye Meclis Üyesi arkadaşlarına başarılar diyorum, Türkiye´ye, Cumhuriyetimize ve Menemen´e hayırlı olsun, uğurlu olsun Allah utandırmasın? dedi.

Konuşmanın ardından belediye meclis üyeleri, partililer ve çok sayıda vatandaşın da katılımıyla oluşan kortej yürüyüşüne geçildi. Belediye bandosu çaldığı coşku dolu marşlarla korteje eşlik etti. Yol boyunca vatandaşların yoğun ilgisi ve alkışları ile karşılanan Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy ve eşi Dilek Aksoy da onları aynı şekilde selamladı.

Mevlana´nın sözü ile seslendi:

Dün dünde kaldı, artık yeni şeyler söylemek lazım

Menemen Belediyesi önüne gelindiğinde Serdar Aksoy ve eşi Dilek Aksoy barış ve dostluğun simgesi iki güvercini gökyüzüne uçurdu. Ayrıca burada Başkan Aksoy´a Atatürk´ün temel eseri Nutuk hediye edildi. Belediye bahçesinde gerçekleşen duanın ardından katılımcılara seslenen Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy konuşmasında ?Ve artık yeni bir dönem başladı. Bu yeni dönemde Menemen´e hizmet etmek bizim boynumuzun borcudur. Mevlana´nın bir sözü vardır: Dün dünde kaldı cancağızım. Yeni şeyler söylemek lazım. 31 Mart gecesi seçimleri kazandık. Menemen´imize hayırlı uğurlu olsun. Bize oy versin, vermesin o dönem bitti. Yeni bir dönem başladı. Dolayısıyla kırgınlıkları, kavgaları, rekabeti, sıkıntıyı, sorunu hepsini bir kenarı atmamız gerekiyor. Eğer Menemen´e hizmet etmek istiyorsak, 31 Mart gecesine kadar mücadele vermiş tüm kesimlerin artık yan yana gelmesi gerekiyor. Belediye Başkanı seçilen kişi hangi partiden seçilirse seçilsin tüm siyasi partilerin üzerindedir. Çünkü o belediyeye hizmet edecektir. Herkesin Belediye Başkanı´yız. Bu mahalleden bize yüksek oy çıktı bu mahalleye hizmet edelim, bu mahalleden bize düşük oy çıktı bu mahalleye hizmet etmeyelim, göz ardı edelim, böyle bir anlayış yok. Artık tüm mahallelerimize eşit hizmet var. Allah yolumuzu açık etsin, Allah mahcup etmesin. Ve ben sürekli makamında oturan ya da makamdan makama geçen bir belediye başkanı değil, sürekli olarak sokakta olan, sizlerle yan yana olan bir belediye başkanı olacağım. Yolumuz yolunuz olsun, yolunuz yolumuz olsun, yolumuz Mustafa Fehmi Kubilay´ın yolu olsun, yolumuz Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün yolu olsun. Allah razı olsun, sağ olun var olun? sözleri ile yoğun alkışlar arasında konuşmasını tamamladı.

Geçmiş dönem belediye başkanı Tahir Şahin´in devir teslim törenine katılmadığı dikkat çekti. Belediye çalışanlarının karşıladığı Serdar Aksoy, Belediye Başkanlığı makamına çıktığında yine yoğun ilgi ile karşılaştı ve tebrikleri kabul etti. Burada personel adına kendisine çiçek takdim edildi.

Menemen Belediyesi Başkanlık mührünü takdim eden Mehmet Arslan şöyle konuştu, ?Allah yar ve yardımcınız olsun. Allah yolunuzu açık etsin. Ben de Başkan Yardımcısı olarak bu mührü hayırlı işlerde ve büyük projelerde kullanmanız için size takdim ediyorum sayın başkanım?

Hayırlı işlere imza atması için de Belediye Başkan Aday Adayı Ömer Güney kalem ve ayrıca çikolata hediye etti.  

S. Derya BOSUT