Şenlik Havasında Geçti

Menemen Kaymakamlığı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü organizasyonunda, ilçemizden tüm okulların katılımıyla,

Menemen Kaymakamlığı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü organizasyonunda, ilçemizden tüm okulların katılımıyla, Lise Yolunda ilki gerçekleştirilen ?Bilim ve Sanat Fuarı´nın açılış törenine; Menemen Kaymakamı Gülihsan Yiğit, Belediye Başkanı Tahir Şahin, İlçe Milli Eğitim Müdürü İlyas Duman, İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Metin Kartal, AKP İlçe Başkanı Mithat Çetin, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Öncelikle ?Bilim ve Sanat Fuarı´nın açılış kurdelesi kesildi. Öğrencilerin öğretmenleri rehberliğinde Lise Yolunda kurdukları stantlar gezildi. Bu esnada öğrenciler protokole projelerini anlatma imkanı buldu. Birçok proje katılımcıların ilgisini çekti.

Sonrasında program için Atatürk Anadolu Lisesi bahçesine geçildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programın açılış konuşmasını İlçe Milli Eğitim Müdürü İlyas Duman gerçekleştirdi ve konukları selamladı. Menemen Anaokulu minikleri hazırladıkları gösterileri ile programa renk kattı.

Sonrasında 2016-2017 Eğitim Öğretim TEOG sınavında tüm soruları doğru cevaplayan öğrencilerin, (Atatürk, Bülent Okan, Erol Tarakçıoğlu, Özel Ekin, Özel Gelişim, Şehit Kemal, Ulukent, 9 Eylül ve Egekent2) okul müdürleri plaketlerini Menemen Kaymakamı Yiğit´in elinden aldılar.

Kaymakam Yiğit yaptığı konuşmasında, ?Bu fuarla amacımız eğitimi teşvik etmek. İlkini yaptığımız bu fuarın gelecek yıl daha geniş kapsamlısını yapmak hedefindeyiz. Gerek fiziki yapı gerekse de eğitim kalitesini yükseltmek için seferberlik halindeyiz. Amacımız hep ileriye gitmek? dedi.

TEOG´da 36 birincimiz var

TEOG sınavında tüm soruları doğru cevaplayan öğrenciler başarı belgelerini Kaymakam Yiğit´in, Belediye Başkanı Şahin´in, AKP İlçe Başkanı Mithat Çetin´in, İlçe Milli Eğitim Müdürü Duman´ın elinden aldılar.

Başkan Şahin de konuşmasında, ?Bugün burada bilim ve sanat fuarı adı altında öğrencilerin bir yıllık bilim ve sanat çalışmalarını kapsayan inanılmaz güzel bir fuarı açıyoruz. Gördüklerim karşısında çok mutlu oldum. İlk kez böyle bir etkinlik yapılıyor. Kesinlikle gelecek yıllarda daha geniş bir platform oluşturmalıyız. Öğretmenleri ve öğrencilerini yürekten tebrik ediyorum. Bu çocukları gördükçe Türkiye Cumhuriyetinin ilelebet payidar kalacağına inancım daha da kuvvetleniyor? diyerek TEOG birincisi öğrencilere çeyrek altın sözü verdi.

Güzel sesler Haldun Koşay´da toplanmış

Haldun Koşay Anadolu Lisesi´nden ilçede müzik yarışmasında 3. olan Gülşen Ayçiçek, yine aynı yarışmada ilçede 2. olan Reyhan Kaya ve ildeki müzik yarışmasında 2. olan Ayşenaz Çil yanık ezgileri başarı ile seslendirdiler.

TÜBİTAK projesi hazırlayan okulların müdürlerine plaketleri, öğrencileri ile danışman öğretmenlerine de katılım belgeleri takdim edildi.

Menemen Atatürk Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladığı halk oyunları gösterisi ile program son buldu.

Haber: S.Derya BOSUT

 FOTO 10: TEOG İLÇE BİRİNCİLERİ TABLOSU