Şehrin içinde ama şehirden farklı

Erdn İnşaat´ın sahibi Mansur Erden Larissa Göl Evleri projesi için neden Menemen´i tercih ettiklerini şöyle anlattı

Erdn İnşaat´ın sahibi Mansur Erden Larissa Göl Evleri projesi için neden Menemen´i tercih ettiklerini şöyle anlattı  ?Çalışmalarımız sonucunda ekibimin de yönlendirmesiyle Menemen´de yatırım yapmaya karar verdik. Bölge gelişmeye çok müsait, burayı seçmemizde Menemen´in konumu büyük önem taşıyor. İzmir´in merkezinin yoğunluğu ve kalabalığında ziyade merkezin hemen yanı başında bakir bir bölge olması, gelişmeye hazır bir durumda olması bizi etkilemiştir. Biz burada İzmir´de belki de Türkiye´de ilk, benzersiz bir konseptle yaklaşık 1200 konutluk bir proje başlatıyoruz. Bu projede 1+1, 2+1, 3+1 olmak üzere konforlu bir yaşam tarzı belirledik?

Çevreci Proje

?Larissa Göl Evleri projesi, çevreci yönüyle de dikkat çekiyor.  Projede ortak alanların enerji ihtiyacı, binaların üzerine yerleştirilen güneş panellerinden elde edilen güneş enerjisiyle sağlanacak. Ayrıca proje Türkiye´nin ilk ve tek meyve veren dikey ormanı olma özelliğini taşıyor. Dikey orman konseptiyle inşaat için doğadan alınan toprak, doğaya fazlasıyla geri kazandırılacak. Larissa Göl Evleri´nde, dikey orman komseptinde milattan önce antik dönemden bu yana Ege´nin sembolü olan zeytin ve üzüm uygulanacak. Hangi katta hangi evde olunursa olunsun, daire sakinleri dalından üzüm koparabilecek?

Türkiye´nin ilk genç yaşam konsepti

?Üniversiteler bölgesinde bulunan proje uygun fiyatları ile de öğrenciler için keyifli bir yaşam alanı olacak. Ayrıca proje yatırım yapmayı düşünenler için de oldukça karlı bir fırsat olarak dikkat çekiyor. Yaklaşık 40 bin m2 proje, 100 bin m2 inşaat alanı üzerine kurulan Larissa %80´i 1+1 dairelerden oluşacak. Sakinlerin tüm ihtiyaçları düşünülerek hazırlanan projeyi diğer projelerden ayıran, büyük bir yaşam kompleksi olması. Konsept içinde alışveriş alanı, giyim ve teknoloji mağazası, fitness, açık-kapalı yüzme havuzu, sauna, Türk hamamı, açık-kapalı basketbol sahası, mini futbol, tenis kortu, squash, yürüyüş ve koşu parkuru, bowling, sinema, açık anfi tiyatro, hobi bahçesi, hobi odaları, eczane, kuaför, cafe, kamelyalar, göl etrafı barbekü alanları, evcil hayvanlar için bahçe, uydu ve fiber altyapısı bulunacak. Daireleri ankastreli ve klimalı olarak teslim edilecek. Tesis içi özel güvenlik, otopark, araç bakım ve oto yıkama ünitesi, çocuk kulübü, kreş, siteye ait taksi, shuttle, laundry, hausekeeping ve hazır yemek hizmetleri de tesis içinde yer bulacak?

Toplam 5 etaptan oluşan projenin 1. Etabı 1 Nisan günü satışa çıkmış, tüm halkın davetli olduğu bir mangal partisi ile tanıtımı yapılmıştı. 1+1 ve 2+1 dairelerden oluşan etap yatırımcılardan büyük ilgi gördü. Proje Satış Koordinatörü Zeki Emre Araz satışın ilk 10 günü ile ilgili verdiği demeçte; ?1. Etap satışlarına çok hızlı başladık, ilk 10 günde 50´ye yakın dairenin satışını gerçekleştirdik. Biz bu projede yatırımcılara m2´si 2000 TL´den başlayan fiyatlarla İzmir´in ve Menemen bölgesinin en karlı yatırım fırsatını sunuyoruz? demişti. 3. haftanın sonunda yaptığı açıklamada Araz: ?Satışın 3 haftasını geride bırakırken 1. Etap satışlarımızın %60´ını gerçekleştirdik. Projemizin gördüğü ilgi bizleri mutlu ediyor, gelen talepler doğrultusunda 2. Etap satışlarına başlıyoruz.? diye konuştu.

Larissa Göl Evleri Projesi´nin 1000 TL taksitle, peşinatsız, vade farksız herkese kira öder gibi ev sahibi olma fırsatı sunduğunu ifade eden Araz, 1. Etapta yapılacak olan 144 dairenin tesliminin 20 ay, 2. Etap tesliminin ise 28 ay gibi kısa bir sürede yapılacağını söyledi. Proje Satış Koordinatörü Zeki Emre Araz projenin tamamında 1000 TL taksitle ev sahibi olma fırsatının devam edeceğini sözlerine eklerken, projenin yatırıma uygunluğunun altını çizdi.

Haber: Erhan ÖZALP