Şehit Kemal'den kitaplara değer kattı

İlçemiz okullarından Şehit Kemal Ortaokulu Öğretmen ve öğrenciler tarafından ‘En değerli kitap, okunan kitaptır' sloganıyla başlatılan kampanya sonucunda okulun kütüphanesine 450 adet yeni kitap alındı. Yenilenen kütüphanenin açılışını İlçe Milli Eğitim M

İlçemiz okullarından Şehit Kemal Ortaokulu Öğretmen ve öğrenciler tarafından ‘En değerli kitap, okunan kitaptır’ sloganıyla başlatılan kampanya sonucunda okulun kütüphanesine 450 adet yeni kitap alındı.

Öğrencilerinin okuma alışkanlığını arttırmak ve okul kütüphanesinden daha fazla faydalanmalarını sağlamak amacıyla ilk dönemde başlatılan kampanyayla öğretmenler, öğrenciler ve veliler arasında toplanan para ile kütüphaneye 450 güncel eser kazandırıldı.

Kütüphanedeki kitaplar yeniden düzenlenerek bilgisayarla kayıt altına alındı.

Ayrıca 23 – 29 Mart 2015 tarihleri arasındaki Kütüphaneler Haftasına dolasıyla öğrenciler arasında bir kitap ayracı tasarımı yarışması düzenlendi. Yarışmada ilk üç sırayı alan öğrencilere Okul Müdürü Ahmet Çatal tarafından katılım belgesi ve kitap hediye edildi.

Yenilenen kütüphanenin açılışına İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdülnasır Şimşek, Okul Müdürü Ahmet Çatal, Okul Müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

“Okuma alışkanlığı kazandırmak istiyoruz”

Öğrencileri daha fazla okumaya teşvik etmek amacıyla Kütüphaneler Haftasında böyle bir etkinliğe imza attıklarını ifade eden Okul Müdürü Ahmet Çatal, “Günümüz artık bilgisayar çağı. Bu nedenle kitap okuma alışkanlıklarımızı kaybediyoruz. Biz bunu canlandırmak amacıyla kütüphanemizi yeniledik. Bir kitap ayracı yarışması düzenledik. Yarışmada dereceye girenlere hediyeler verdik. Kütüphanemizdeki kitap sayısını arttırarak zenginleştirme amacındayız” dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdülnasır Şimşek ise kütüphanenin yenilenmesi ve düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.

Konuşmalar sonrasında kütüphanenin açılış kurdelesi İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdülnasır Şimşek ve Okul Müdürü Ahmet Çatal tarafından kesildi.

Haber: M. Hulusi YILMAZ