Bugün, 14 Temmuz 2020 Salı


Şehit Kemal´e Bahar Geldi!

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen ?Bahar Şenlikleri´ etkinlikleri, Şehit Kemal Ortaokulu´nda coşkuyla gerçekleştirildi.

Şehit Kemal´e Bahar Geldi!

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen ?Bahar Şenlikleri´ etkinlikleri, Şehit Kemal Ortaokulu´nda coşkuyla  gerçekleştirildi. Bütün bir yılın stresini kermeste atan öğretmenler, öğrenciler ve veliler el emeği ürünlerini satışa sundular. Çeşitli etkinliklerle mutlu olan öğrenciler, giymiş oldukları tişörtlerle toplumsal değerlere, birlik ?beraberliğe ve dünya barışına yönelik çağrılarda bulundular.

Mutlu Okul Başarılı Gelecek!

Okul Müdürü Ahmet Çatal yapmış olduğu basın açıklamasında; ?Bahar şenliğinin amacı, öğrencilerimizin eğitim öğretim süresi içerisindeki stres ve yorgunluklarını atmaları için düzenlenen bir etkinliktir. Dolayısıyla bu çalışmalarımızla sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler düzenleyerek öğrencilerimizin kendi hünerlerini sergilemelerini sağlıyoruz. Bu sayede çocuklarımızın yetenekleri ortaya çıkıyor, aynı zamanda kaybolmaya yüz tutmuş geleneksel oyunlarımızı, yarışmalarımızı burada sergileyerek onlara geçmişimizi hatırlatmaya çalışıyoruz. Bu süreç okulumuzda her yıl düzenlenerek kurumsal hale gelmiş durumda. Öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve velilerimizin bir arada olması birlik ve beraberliğimizi daha da pekiştiriyor. Eğitim öğretimde başarının artmasına yardımcı oluyor.? ifadeleriyle sözlerini noktaladı.

Ardından Müdür Yardımcısı Özlem Başer; ?Aile ve okul tarafından verilen değerlerle, televizyon ve dış dünyanın verdiği değerler arasında çoğu zaman farklılıklar gözetilmektedir. Bu noktada anne babaların işleri daha da zorlaşmaktadır. Baş döndürücü şekilde değişim içerisinde olan değerlerle, baş etmek zorunda kalan ve değer karmaşası yaşayan çocuklar için değer aktarımı çok daha önemli bir hâle gelmiştir. Ortak değerler oluşturamayan bir toplumun bütünleşme değil, tersine toplumsal çözülme yaşaması kaçınılmaz bir sondur. Çocuklarımızın zihinlerini bilgiyle doldurarak öğretim yaparken, gönüllerini de sevgiyle donatıp onların ahlâklı birer fert olarak yetişmeleri için okulumuzda ?Değerler Eğitimi? çalışması yapmamız gerektiğine inandık ve ?Okul Yıllık Gelişim Modeli? kapsamında faaliyetlerimizi gerçekleştirdik. 8. sınıflarımızla t-shirtlerimizi bastırarak bahar şenliğinde farkındalık yaratmaya çalıştık. Okul olarak her sene farklı etkinliklerle bütün yılın yorgunluğunu bu şekilde atıyoruz.?şeklinde dile getirdi.

Peace At Home, Peace In The World

Şehit Kemal Ortaokulu 7 / E sınıfı İngilizce öğretmeni Seval Yılmaz: ?3 seneden beri aynı sınıfla eğitim vermeye devam ediyorum. Her sene de bu şenliğe okul olarak çok büyük önem veriyoruz. İngilizce branşında eğitim verdiğim için farkındalık yaratmak amacıyla  ?Yurtta Sulh, Cihanda Sulh?  anlamına gelen ?Peace at home, peace in the World? yazılı t-shirtlerimizi bastırdık.? şeklindeki konuşmasını tamamladı.

Deniz GÜL