Bugün, 10 Temmuz 2020 Cuma


Şehit Kemal Okulu´nda Geçmişin İzleri

İlçemizin tarihi anlamda geçmişe uzanan eğitim kurumları arasında yer alan ve şu an ortaokul olarak hizmet veren Şehit Kemal Okulu, 1980 ile 1985 Eğitim Öğretim Yılında mezun ettiği öğrencilerini Temel Eğitimde yüzlerini güldürdü.

 

İlçemizin tarihi anlamda geçmişe uzanan eğitim kurumları arasında yer alan ve şu an ortaokul olarak hizmet veren Şehit Kemal Okulu, 1980 ile 1985 Eğitim Öğretim Yılında mezun ettiği öğrencilerini Temel Eğitimde yüzlerini güldürdü.

O yıllarda görev yapan, Şehit Kemal İlkokulu sınıf öğretmenlerinden merhum Metin Ülken´in Eşi Nazlı Ülken´den isteğim üzerine aldığım fotoğraflardan ve ayrıca o dönemlerde okulda görev yapmış bugün hayatta olan emekli öğretmenler ve eğitim almış öğrencilerle yaptığım görüşmelerde anlattıklarına göre ?O dönemlerde ilkokulumuzda tam gün eğitim yapılırdı. O dönemlerde okuyan öğrencilerimize sınavlarla veya eğitimlerle birçok öğrencilerimizi başarıya ulaştırarak, temelden aldıkları bu eğitimle ortaokul ve lisede de başarıyı yakaladılar. İş hayatlarına atıldıklarında değişik il ve ilçelerde profesör, üniversitelerde öğretim görevlisi, subay, doktor ve öğretmen gibi birbirinden kıymetli mesleklere sahip olmaları bizlerin yüzlerini güldürdü ve okulumuzun başarısını tüm ülkeye gösterdiler? şeklinde ifade ettiler.

İlçede şu an yaşayan anılan tarihlerde Şehit Kemal ilkokulu´ndan mezun olan öğrenciler de, ?Okulda ve okul dışında öğretmenlerimizi gördüğümüzde asker gibi hazır ola geçerdik. Çok büyük saygı gösteriyorduk. Disiplinli bir eğitim aldık. Hiçbir zaman öğretmenlerimizi ailemize şikayet etmedik. Aldığımız eğitim şimdi liselerde veriliyor. Bizler zamanında aldığımız bu temel eğitimlerle başarıyı yakaladık. Bu sayede birçok arkadaşımız ülkenin çeşitli kurumlarında üst düzey mevkilere gelerek görev yapmakta.? dedi.

Bu ölümsüz fotoğrafları isteğim üzerine bana takdim eden Şehit Kemal İlkokulu öğretmeni merhum Metin Ülken´in eşi Nazlı Ülken´e teşekkür ederken, bu fotoğraflarda yer alan ve ebediyete göç eden eğitim camiasının değerli öğretmenlerimizin mekanları cennet, ruhları şad olsun. Hayatlarını kaybeden öğretmenlerimiz anılarda yaşayacak. Kalın Sağlıcakla.

 

Foto 1: Yıl 1980 Şehit Kemal İlkokulu 5/A sınıfı (siyah önlük ve beyaz yaka dönemi)

Sınıf öğretmeni merhum Metin Ülken öğrencileriyle toplu halde

Foto 2: Yıl 1980 Şehit Kemal İlkokulu Müdürü Cemil Tuna öğretmen kadrosuyla

Foto 3: Yıl 1984 Şehit Kemal İlkokulu Müdürü Cemil Tuna´nın 1980 ? 1984 yılları arasındaki öğretmen kadrosu toplu halde

Foto 4: Yıl 1983 Menemen Top Sahasında 23 Nisan Çocuk Bayramı´na katılan öğretmenler toplu halde.

Foto 5: Yıl 1973-Şehit Kemal İlkokulu sınıf öğretmeni Metin Ülken, 5/A sınıf birincisi Övgü Tütüncüoğlu´nu tebrik ederken..