Şampiyon Menemen Belediyespor

İzmir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu tarafından düzenlenen U13 Ligi 1. Grupta mücadele eden Menemen Belediyespor U13 futbol takım grubunda namağlup şampiyon oldu.

Menemen Belediyespor Altyapı Koordinatörü Birol Koç tarafından bu yıl kurulan ve ilk defa turnuvaya katılan Menemen Belediyespor U13 takımı grubunda oynadığı 9 maçta 9 galibiyet alarak namağlup şekilde şampiyon oldu.

Menemen Şehir Stadyumunda düzenlenen tören ile şampiyonluk kupalarını Kulüp Başkanı Aydın Şahin'in elinden alan futbolcuların sevinci görülmeye değerdi.

 

Hocamıza ve takımımıza güveniyoruz”

Konu hakkında gazetemize konuşan Kulüp Başkanı Aydın Şahin, genç futbolcuları kutlayarak, Takımımız kısa sürede çok yol kat ederek önemli bir başarıya imza attı. Birol hocamız ve teknik ekibi spor okullarından seçtiği oyuncularla 4 ay gibi kısa bir sürede U13 takımımızı meydana getirdi. Çok güzel maçlar çıkartan takımımız namağlup şampiyonluk sevincini bizlere yaşattı. Şimdi sırada İzmir Finalleri var. Türkiye Finallerine kalacak olan 4 takımdan birisi olmak istiyoruz. Bunun için önümüzde 3 maç var. Hocamıza ve takımımıza güveniyoruz” dedi.

 

Türkiye Finallerine kalacağımıza inanıyorum”

Menemen Belediyespor Altyapı Koordinatörü Birol Koç ise, Tamamı Menemenli aileleri çocukları olan takımımız şampiyon oldu. Bizim öncelikli hedefimiz iyi bir birey ve sağlıklı bir nesil yetiştirmek. Kötü alışkanlıklardan ve arkadaşlıklardan arındırmak. Bunun yanı sıra futbol eğitimi vererek iyi birer futbolcu haline getirmek ve Menemen Belediyespor A Takımına verebildiğimiz kadar oyuncu vermek. Çocuklar çok güzel bir iş çıkarttı. Namağlup şampiyon olurken en fazla gol atan ve en az gol yiyen takım olduk. Alper de 15 gol atarak gol grubumuzun gol kralı oldu. Türkiye Finallerine kalacağımıza inanıyorum” diye ifade etti.

 

İlk maç yarın Atatürk'te

30 Mayıs – 6 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek İzmir Birinciliği müsabakalarına katılacak olan sarı lacivertliler ilk maçlarını 31 Mayıs Pazar günü saat 17.00'de Atatürk Stadı 2 Nolu Sahada İşçievleri Spor ile karşılaşacak. Menemen Belediyespor bu karşılaşmayı kazandığı takdirde 3 Haziran Çarşamba günü saat 17.00'de Bornova Yusuf Tırpancı sahasında Gümüşordu – Işıkspor maçı galibi ile yarıfinal oynayacak. Sarı lacivertliler 2 maçı da kayıpsız atlattığı takdirde 6 Haziran Cumartesi günü saat 17.00'de Bayraklı Şehit Ümit Boz sahasında final karşılaşmasına çıkacak ve Türkiye U13 Finallerine kalmak için mücadele edecek.