Bugün, 9 Temmuz 2020 Perşembe


Şampiyonluk Yemeği

2017-2018 Spor Toto Süper Lig İlhan Cavcav Sezonunda, sezonu 75 puanla zirvede tamamlayan Galatasaray, lig tarihindeki 21. şampiyonluğuna ulaştı. Bu vesile ile Menemen Galatasaray Taraftarlar Derneği Menemen´deki Galatasaraylıları buluşturmak ve yeni dost

2017-2018 Spor Toto Süper Lig İlhan Cavcav Sezonunda, sezonu 75 puanla zirvede tamamlayan Galatasaray, lig tarihindeki 21. şampiyonluğuna ulaştı. Bu vesile ile Menemen Galatasaray Taraftarlar Derneği Menemen´deki Galatasaraylıları buluşturmak ve yeni dostluklar kurmak adına geçtiğimiz salı günü Menemen Tepe Sosyal Tesisleri´nde ?Şampiyonluk Kutlaması? yemeği düzenledi.

Sinevizyon gösterisiyle başlayan gecede açılış konuşmasını yapan Menemen Galatasaraylılar Derneği Başkanı Bilgin Tokul ?Bugün buraya gelerek takımımızın şampiyonluğuna gönül veren tüm renktaşlarımızı gönülden kucaklıyoruz. İnşallah güzel bir akşam geçirirsiniz. Hepinize geldiğiniz için teşekkür ediyorum? dedi.

1905´den bu güne 113 yıl

Ardından konuşmasını yapmak üzere sahneye gelen Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin?
Bu akşam burada,  2017-2018 sezonunda İlhan Cavcav sezonunda şampiyon olan Galatasaray´ımızın kutlama yemeğine katılmış bulunuyoruz. Galatasaraylılık öyle çok kolay olunmuyor. Bence Galatasaraylılık anadan doğma olunuyor. Ben, eşimin ve çocuklarımın da aynı şekilde çok çok iyi bir Galatasaraylı olduğunu belirtmek istiyorum. Türk futbolunda 1905 yılından beri süre gelmiş tam 113 yıllık gerçekten çok büyük bir maziye sahip, çok büyük başarılara imza atan bir Galatasaray Spor Kulübü´nden bahsediyoruz.  Tarihine baktığımızda Galatasaray´ımız sporun her branşında her zaman ilkleri yaşamış, başarıdan başarıya koşmuş bir spor kulübüdür. Elbette ki bizim için Fenerbahçe, Beşiktaş, Trabzonspor ve diğer süper ligde, PTT liglerinde ve 2. 3. Liglerde oynamış tüm spor kulüplerinin de Türk futbolu Türk sporu adına mutlaka hepsinin ayrı ayrı başarıları ve değerleri vardır. Bugün Galatasaray´ımız eğer bu şekilde başarılara imza attıysa hep o Fenerbahçe´nin karşısında 21 kez şampiyon olmuş demektir. Biz daha nice nice 21 kez şampiyonlukları hep birlikte göreceğiz. Fenerbahçeliler bizi kızdırmaya çalışıyor, biz sizi nasıl yendik diyor. Sizin ve bizlerin Fenerbahçeli dostlarımıza söyleyeceğimiz çok çok önemli bir şey var. Kardeşim sizin müzenizde UEFA kupası var mı yok mu onu söyleyeceksiniz. İşte Galatasaraylılık böyle büyük bir camiadır. UEFA kupasının alınmasında Okan´ın, Bülent´in, Fatih hocanın bütün futbolcu kardeşlerimizin çok büyük bir emekleri var. Fatih hoca bu sene tekrar gelerek yine Galatasaray´ımızı şampiyon yaptı. İnşallah önümüzdeki sene ve diğer senelerde de hem Avrupa kupalarında hem de Türkiye liginde Galatasaray´ımızı tekrardan şampiyon yapacak.
UEFA kupası alınırken hepimiz biliyoruz ki Cumhuriyet Meydanı´na bir sinevizyon kurmuştuk. Hep birlikte seyretmiştik. Ve Galarasaray şampiyon olduğunda Menemen sokaklarının ve tüm Türkiye sokaklarının ne denli coşkulu olduğunu hepimiz biliyoruz. Çok güzel bir onurdu işte bizlere bu onuru yaşatan tüm futbol takımımızı, sevgili Faruk Süren´le yönetimini ve tüm sporcuları yürekten alkışlıyorum. Burada 2 yıldır bizle beraber olan teknik direktör sevgili Suat Kaya nezdinde tüm futbolcuları bir kez daha kutluyor hepsini yürekten alkışlıyorum. İnşallah biz de Menemenspor´la Suat hocamızla 2 yıldır kaçırdığımız şampiyonluğumuzu bu sene yaşayarak takımımızı bir üst lige taşımanın gurur ve mutluluğunu hep birlikte yaşayacağız. Aslında bu gecikmiş bir yemek oldu. Ancak Ramazan Ayı geldi, bayram geldi, seçim geldi derken Bilgin arkadaşımız ve yönetim kurulundaki kardeşlerimiz bugüne sığdırmışlar. Temmuz ayında bu sıcakta yapılan yemekler öyle çok kolay yemekler değildir. Emek ister, yürek ister. Herkesin üniversite sınavlarının bittiği, Foça´da, yazlıkta, orda burada tatilde olduğu bir dönemde bu yemeği yapan Bilgin kardeşim ve yönetim kurulu arkadaşlarımızı tebrik ediyoruz.  
Galatasaraylılığımızın başka bir yönü de şudur. Biz Galatasaraylılar her şeyden önce devletimizi, milletimizi, vatanımızı, göklerde dalgalanan ay yıldızlı bayrağımızı severiz. Bayrak Galatasaray´ın vazgeçilmez unsurlarından bir tanesidir. Ben de bu duygularla daha nice nice şampiyonluklar ve şampiyonluklar yemeğinde buluşmak üzere hepinizi tebrik ediyor ve kutluyorum? dedi.
Konuşmaların ardından başlayan canlı müzik kulakların pasını sildi. Daha sonra gerçekleşen çekilişin ardından ödül kazananlar ödüllerini aldılar. Eğlenmeye geçen vatandaşlar oynayarak stres attılar.

Haber: Gökay ÖZALP