Bugün, 14 Temmuz 2020 Salı


Şampiyon Akhisar Yıldırımspor

Menemen Belediyesi Asarlık Gençlerbirliği adına 2006 doğumlu miniklerin katılımıyla düzenlenen turnuvaya 8 takım katıldı. Geçtiğimiz Cumartesi günü Asarlık sahasında oynanan maçların sonunda Akhisar Yıldırımspor şampiyon oldu.

Menemen Belediyesi Asarlık Gençlerbirliği adına 2006 doğumlu miniklerin katılımıyla düzenlenen turnuvaya 8 takım katıldı. Geçtiğimiz Cumartesi günü Asarlık sahasında oynanan maçların sonunda Akhisar Yıldırımspor şampiyon oldu.

Şenlik adı altında turnuvalara devam

Konu hakkında bilgisine başvurduğumuz Asarlık Gençlerbirliği hocası Gaffar Çakmak ?Asarlık Gençlerbirliği adına düzenlenmiş bu turnuvaya 2006 doğumlu sporcularımız katıldı. Yaz aylarında düzenlediğimiz bu turnuvalarda öncelikli hedefimiz çocuklarımızın yaz aylarında hem futboldan uzaklaşmamasını sağlamak hem de yaz tatillerini iyi geçirmeleri ve sosyalleşmeleri. Bu vesile ile düzenlemiş olduğumuz turnuvaya 8 takım katıldı.  Bu takımlar; Akhisarspor, Selvilitepe Akademi, Smyrna Atletik SK, Asarlık Gençlik ve Spor Derneği, Salihlispor, Çamdibi Yeşilova Esnaf Spor, Yıldırımspor ve Asarlık Gençlerbirliği. Çocuklarımızın hem gelişimi, hem kaynaşması hem de  sosyalleşmesi ve aynı zamanda kötü alışkanlıklardan uzak durmalarını sağlamak için her hafta değişik yaş gruplarında şenlik adı altında turnuvalara devam edeceğiz? dedi.

Finalde Salihlispor´u 1-0 yenen Akhisar Yıldırımspor şampiyon oldu. İkinci Salihlispor olurken, üçüncülüğü ise Akhisar Belediye´yi 3-1 yenen Asarlık Gençlerbirliği aldı.

Turnuvaya Gaffar Çakmak, Cihan Sağlam ve Salih Kiremitçi hem antrenör hem de hakem olarak destek verdiler.

Haber: Erhan ÖZALP