Bugün, 9 Temmuz 2020 Perşembe


PERŞEMBE PAZARINDA RAMAZAN BEREKETİ

Menemen merkezde her Perşembe günü Mermerli Mahallesi´nde kurulan semt pazarında, sağlıklı beslenmek isteyenler için Ramazan´da da birçok ürün seçeneği bulunuyor.

Menemen merkezde her Perşembe günü Mermerli Mahallesi´nde kurulan semt pazarında, sağlıklı beslenmek isteyenler için Ramazan´da da birçok ürün seçeneği bulunuyor.
On bir ayın sultanı Ramazan ayını yaşadığımız şu günlerde sıcakların aniden yükselmesi, sebze  ve meyvelerin verimliliğini arttırmış, buna bağlı olarak da fiyatların düşmesine yardımcı olmuştur. Menemenli çiftçilerin bereketli toprakların da üretilen sebze ve meyveler tezgahları doldurmuş ve renklendirmiştir.
İki bölümden oluşan semt pazarının birinci bölümünde; sebze, meyve ve balık satışı yapılırken, diğer bölümün de ise giyim ve zücaciye satışı yapılmaktadır.  Semt Pazarı sadece Menemenlilerin ihtiyacını değil, doğallıktan faydalanmak isteyen çevre ilçelerde yaşayan vatandaşların da ihtiyaçlarını karşılar vaziyettedir.  Açık olarak kurulan bu pazarlarda köylülerin ürettikleri çizik ve kırma zeytin, doğal zeytinyağı, köy ekmeği, köy tarhanası, köy yumurtası, Menemen´e has tartı yağı ve şifalı bin bir türlü yeşillik ve ot organik olarak satışa sunuluyor. Ayrıca sebze pazarı dışında canlı olarak satılan adaklık koyun, kuzu ve kümes hayvanları da  semt pazarını süsleyen diğer etkenler oluyor.

NEDİR BU YEŞİLLİKLER?

Doğanın bünyesinde barınan, tarlaları süsleyen yeşilin her tonundaki otlar, doğanın tüketiciye bir hediyesidir. Sofralarda her türlüsünü tükettiğimiz, her derde deva olan bu otların insan sağlığına olumlu yönde katkısını saymakla bitiremeyiz. Bu gibi sağlıklı otları yetiştiren Menemenli köylüler de tüketicilerine sağlıklı bir yaşam sunuyor.

Haber :  Gökay ÖZALP