Bugün, 9 Temmuz 2020 Perşembe


Öğretmenler Sahnede

Menemen Öğretmenler Tiyatro Topluluğu´nun (METOT) sahnelediği ?TV Cumhuriyeti´ adlı oyun, Belediye Kültür Merkezi Salonunu dolduran tiyatroseverlere keyifli anlar yaşattı. Menemen Öğretmenler Tiyatro Topluluğu olarak öğretmenlerin katılımıyla Menemen´de

 

Menemen Öğretmenler Tiyatro Topluluğu´nun (METOT) sahnelediği ?TV Cumhuriyeti´ adlı oyun, Belediye Kültür Merkezi Salonunu dolduran tiyatroseverlere keyifli anlar yaşattı. Menemen Öğretmenler Tiyatro Topluluğu olarak öğretmenlerin katılımıyla Menemen´de bir ilkte gerçekleştirildi.

Geçtiğimiz cuma akşamı seyirci ile buluşan oyunu izleyenler arasında İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ali Civcir, bahar etkinliklerinin koordinatörü-Miyase İnceer Ortaokulu Müdürü Ezel Akgün, okul müdürleri, öğretmenler ve vatandaşlar yer aldı.

Ali Cüneyd Kılcıoğlu tarafından yazılan ?TV Cumhuriyeti´ isimli oyun, Alev Çelik Bayramoğlu, Ahmet Kasar ve Ozan Adıgüzel tarafından yeniden düzenlenerek sergilendi.  Egekent 2 Ortaokulu, Şehit Mustafa Hakan Aydoğmuş İlkokulu, Menemen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenlerinden oluşan tiyatro ekibi çok keyifle çalıştıklarını ve tiyatro gösterilerinin devamının gelmesini istedikleri için bu süreçte ?Menemen Öğretmenleri Tiyatro Topluluğu´nu (METOT) kurduklarını söylediler. Beğenilerini oyun sonunda alkışları ile gösteren izleyiciler, öğretmenlere teşekkür ederek çalışmalarının devamını diledi.

Haber: S.Derya BOSUT