Bugün, 10 Ağustos 2020 Pazartesi


Öğrencilerden Anlamlı Etkinlik

Erdinç-Ahmet Cengiz Mesleki Eğitim Merkezi´nde ?Güzellik Hizmetleri ve Saç Bakımı Alanı´nda öğrenim gören öğrenciler tarafından sosyal sorumluluk projesi kapsamında, Özel Mutluköy Bakım Merkezi´nde kalan bakıma muhtaç erkeklere saç ve sakal tıraşı; bayanl

Erdinç-Ahmet Cengiz Mesleki Eğitim Merkezi´nde ?Güzellik Hizmetleri ve Saç Bakımı Alanı´nda öğrenim gören öğrenciler tarafından sosyal sorumluluk projesi kapsamında, Özel Mutluköy Bakım Merkezi´nde kalan bakıma muhtaç erkeklere saç ve sakal tıraşı; bayanlara ise cilt ve tırnak bakımı, saç şekillendirme, kaş ve bıyık alımı gibi hizmetler verildi.

Saç, sakal ve diğer güzellik bakımları yapılan bakıma muhtaç bireylerin mutlulukları görülmeye değerdi. Kendileriyle hem ilgilenen hem de saç, sakal ve diğer cilt bakımlarını yapan öğrencilere adeta ışıldayan gözlerle baktılar. Bakımevi çalışanları da yapılan bu hizmetten oldukça mutluluk duyduklarını dile getirerek bir nebze olsun kendilerine yardımcı olan öğrencilere teşekkür ettiler.

Kocaman yüreklere dokunmanın vermiş olduğu hissiyatla bakıma muhtaç bireylerle hem muhabbet ederek, hem de saç, sakal ve diğer cilt bakımı hizmetlerini gören merkez öğrencileri böyle bir etkinliğin içinde yer almaktan mutluluk ve kıvanç duyduklarını belirttiler. Öğrenciler, gerçek hayatı görmek ve öğrenmek adına buraya gelmelerinin ve hizmet etmelerinin çok güzel olduğunu, özel kalplere dokunmanın vermiş olduğu güzel duygularla buradan ayrıldıklarını dile getirdiler.

Özel Mutluköy Bakım Merkezi Müdürü Cemal ARSLAN da, Erdinç-Ahmet Cengiz MESEM Müdürlüğü tarafından yapılan bu hizmetten son derece memnun kaldıklarını ve mutlu olduklarını dile getirerek mümkünse ihtiyaç duymaları halinde hizmetlerin devamını talep etti.

Merkez Müdürü Cengiz KURT ise sosyal sorumluluk projesi kapsamında Özel Mutluköy Bakım Merkezi´nde kalan bakıma muhtaç insanlara hizmet etmekten dolayı son derece mutluluk duyduklarını belirterek, ?Amacımız, bakıma muhtaç insanlarımızın hayır dualarını almak ve gönüllerini fethetmek. Şayet onların gönüllerini fethedebildiysek bizim için en büyük kazanç bu olmuştur. Öğrencilerimizin gönüllü olarak böylesine anlamlı bir etkinliğe imza atmaları da bizleri ayrıca çok mutlu etmiştir.  Sosyal sorumluluk çalışması kapsamında ve insanlık görevi olarak bundan sonra da bu tür çalışmalara devam edeceğiz?  şeklinde sözlerini tamamladı.

Haber: S.Derya BOSUT