Bugün, 11 Ağustos 2020 Salı


OÇEM Kara Kartal'ın kanatları altında

Emiralem Sabahat Akşiray Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi ve İş Eğitim Merkezi (OÇEM)'ne ziyarette bulunan Beşiktaş Spor Kulübü eski As Başkanı Levent Erdoğan ve taraftar dernekleri, çocuklara 1 adet LCD televizyon, Beşiktaş forması, atkısı ve futbol topu

15 yıl boyunca Beşiktaş Spor Kulübü yönetiminde görev alan, eski As Başkan Levent Erdoğan ve İstanbul’da bulunan taraftar derneği başkanları Menemen Emiralem’de bulunan Sabahat Akşiray OÇEM’e bir ziyarette bulundu.

Erdoğan ve beraberindeki guruba Menemen Beşiktaşlılar Derneği Kurucu Başkanı Serkan Ege ve Menemen Beşiktaşlılar Derneği Başkanı Erdem Şahin ile yönetimi eşlik etti.

Erdoğan, Kurum Müdürü Sadettin Akçi tarafından kapıda karşılandı.

Kongre Salonunda gerçekleştirilen program kurumda eğitim gören Songül Özergönenli’nin mini konseriyle başladı. 2 şarkı söyleyen Özergönenli, davetlileri mest etti.

“Otistik çocuk aileleri yalnız olmadığını hissediyor”

Sonrasında konuklarını selamlamak için kürsüye Kurum Müdürü Sadettin Akçi gelerek, Sabahat Akşiray OÇEM hakkında bilgi verdi. Beşiktaş’ın kulüp olarak sürekli sosyal yardım projeleri düzenlediğini ve bu projelerin içinde aktif olarak yer aldığını bildiğini ifade eden Akçi, “Burada otistik çocuğu olan ailelerin yalnız olmadıklarını hissetmeleri açısında çok güzel bir düşünceydi bu ziyaretiniz. Menemen Beşiktaşlılar Derneği sürekli bizlerle beraber, bizlere destek oluyor. Sizlere de verdiğiniz bu destekten ötürü teşekkür ederiz” dedi.

OÇEM’e desteklerimiz sürecek

Ardından söz alan Menemen Beşiktaşlılar Derneği Kurucu Başkanı Serkan Ege, Dünya’da bulunan Otistik Çocuklar Merkezleri içerisinde ilk 3 içinde yer alan Sabahat Akşiray OÇEM’e ellerinden geldiğince destek olmaya çalıştıklarını hatırlatarak, geçmişte olduğu gibi gelecekte de desteğe devam edeceklerini belirtti.

“Burada yapılan iş büyük bir başarı”

Son olarak söz alan eski Beşiktaş Spor Kulübü eski As Başkanı Levent Erdoğan, bu ortamda çok heyecanlandığını ifade ederek, “Burada verilen eğitim, öğretmenler açısından çok mukaddes bir görev. Allah sizlerden razı olsun. Sevgili yavrularımıza ellerinizden geldiğince destek veriyor, onlar hayata adapte etmeye çalışıyorsunuz. Onları topluma kazandırmak için attığınız her adım, çok büyük bir başarı. Bu ziyaretimizi bir başlangıç kabul edin. Bizlere düşen ne varsa yapmaya hazırız” dedi.

Konuşmaların ardından Erdoğan, yanında getirdiği televizyon, forma, atkı ve futbol toplarını çocuklara takdim etti.

20 öğrencinin masraflarını karşılayacak

Öte yandan otistik bireylerin iyileşme sürecine çok büyük katkı sağlayan yunus terapisine gidecek olan, 20 öğrencinin aileleriyle birlikte yapacakları masrafları karşılayacağını açıklayan Erdoğan, desteklerinin süreceğini ifade etti.

Sabahat Akşiray Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi ve İş Eğitim Merkezi’nin birimlerini de gezen Levent Erdoğan, merkeze hayran kaldığını dile getirdi.

Haber: M. Hulusi YILMAZ