NİHAYET YENİDEN RAMAZAN SOFRALARINDA BİRLİKTEYİZ

Menemen Belediyesi 11 ayın sultanı Ramazan'ı yine unutmuyor. Ramazan ayı etkinlikleri kapsamında bu yıl da sokak iftarları düzenleyeceklerini açıklayan Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin; "İlçemizde birlik, beraberlik ve yardımlaşma duygularını artırma

Her gün ayrı bir mahallede iftar

2006 yılından bugüne aralıksız sürdürülen sokak iftarlarına Menemenlilerin yoğun ilgi gösterdiğini ve geçtiğimiz yıl 50 bin kadar hemşehrisiyle iftar sofrasında buluştuğunu hatırlatan Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin; Ramazan ayının her yıl Menemen`de daha büyük bir coşkuyla yaşandığına dikkat çekerek; Bu yıl da ilk olarak Ramazan ayının ikinci gününde; Menemen İlçe Protokolü, Belediye Meclis Üyeleri, Siyasi Partilerin İlçe Başkanları, Sivil Toplum Örgütleri Yöneticileri, Muhtarlarımız ve ilçemizdeki işadamları ile iftar sofrasında bir araya geleceğiz. Daha sonra sokak iftarlarımızı gerçekleştireceğiz. Ramazan ayı boyunca her gün farklı bir mahallemizde sokak iftarları kurulacak. Menemen Belediyesi aşçıları tarafından hazırlanan Türk mutfağının seçkin yemekleri, iftar sofralarımıza katılan vatandaşlarımıza sunulacak. Vatandaşlarımız bir taraftan masalarına kadar getirilen leziz yemeklerle oruçlarını açarken, unutulmaya yüz tutmuş ramazan eğlenceleriyle gönüllerince eğlenecek”dedi.

9 yıldır süren gelenek

Her iftar sofrasında ve Ramazan ayı süresince Cumhuriyet Meydanı'mızda meddah, gölge oyunu, Aşuk ile Maşuk, illüzyon, Hacivat ve Karagöz gösterilerinin gerçekleşeceğini söyleyen Başkan Şahin; İlçemizde birlik, beraberlik ve yardımlaşma duygularını artırmak adına 2006 yılından bugüne aralıksız sürdürdüğümüz iftar sofralarımız; genç-yaşlı, kadın-erkek demeden toplumun her kesimden yoğun katılım görüyor. Geçtiğimiz yıl 50 bine yakın vatandaşımızı ağırladığımız iftar sofralarımızın bu yıl da büyük ilgi göreceğine inanıyorum”dedi.

Hiçbir fedakarlıktan kaçınmayacağız”

İftar sofralarının tüm maliyetinin Menemen Belediyesi tarafından karşılandığını ve Ramazan ayı içerisinde ihtiyaç sahibi ailelere yönelik yardımlarda da bulunduklarını açıklayan Başkan Tahir Şahin; İhtiyaç sahibi ailelere yıl içerisinde sunduğumuz erzak yardımlarına Ramazan ayı içerisinde etkili bir şekilde devam edilecek. Ramazan ayının tüm güzelliği ile ilçemizde yaşatılması için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayacağız” diye konuştu.