Bugün, 15 Ağustos 2020 Cumartesi


Münevver Teyze Kurbanlık Keçisini Kızılay’a Bağışladı

Tüm Türkiye genelinde olduğu gibi Türk Kızılayı Menemen Şubesi bu yılda ihtiyaç sahibi ailelerin sofralarına sıcak bir aş olabilmek için kurban bağışlarını kabul etmeye devam ediyor. 

Bu kapsamda Menemen’in Fatih Mahallesi’nde oturan Münevver Çetin (68) evinde beslediği keçisini Türk Kızılayı Menemen Şubesine bağışladı.

Münevver Çetin, yurt içinde ve yurt dışında yaşayan ihtiyaç sahibi insanlara yardım elini uzatmayı sürdüren Türk Kızılay’ına kurban bağışında bulunarak son derece anlamlı bir yardımseverlik hassasiyeti gösterdi.

Konuya ilişkin açıklamada bulunan Çetin “Ben İzmir’de oturuyordum. Evlendikten sonra Menemen’e geldim. Eski oturduğum yerde bir Almanyalı var. Her sene evine geliyor. Geldiğinde bir gün ona hoş geldin ziyaretine gitmiştim. Otururken zil çaldı. Bir baktık ki Kızılay’dan konserve içerisinde kavurma et geldi. Onlar hep kurbanını Kızılay’a bağışlıyorlarmış. Bende ilk kez orada duydum ve duygulandım. İçimden ağlamak geldi çok sevindim. Bende kurbanımı bundan sonra oraya bağışlayacağım dedim. Sonra televizyondan gördüğümüz kadarıyla iyi kötü her şeyi öğrendik. Tabi bunlar güzel şeyler. Ben bu bağışımın özellikle Afrika’ya gitsin istiyordum ama olmayınca olmuyor. Allah’ım nerede varsa bütün bağışları kabul etsin.” dedi.

Türk Kızılayı Menemen Şubesi Başkanı Serkan Orun ise “Bugün bağışını teslim almak için Münevver Ablamızın evindeyiz. Evinde kendi beslediği keçiyi ihtiyaç sahiplerine ulaşması için Türk Kızılay’ı Menemen Şubesine hediye etti. Ben kendisine Allah’tan razı olsun diyorum. Allah hayrına 1’e 1000 versin. En kalbi duygularımla buradan kendisine çok teşekkür ediyorum. Bu vesile ile tüm milletimizin kurban bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.” dedi.

Haber : Gökay ÖZALP