Miniklerden Sıfır Atık Projesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın eşi Emine Erdoğan himayelerinde, İzmir Valiliği tarafından başlatılan ve İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile İzmir Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından yürütülen...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın eşi Emine Erdoğan himayelerinde, İzmir Valiliği tarafından başlatılan ve İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile İzmir Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından yürütülen ?Sıfır Atık? projesi kapsamında 28 Mart 2019 Perşembe günü Tepekule Kongre Merkezi´nde düzenlenen Sıfır Atık Projesi Sergisine katılan Erdinç-Ahmet Cengiz Mesleki Eğitim Merkezi Anasınıflarının minik öğrencileri yaratıcı fikirleri ile sergiye katkı sağlayarak renk kattılar.

Proje hakkında bilgilerini aldığımız Merkez Müdürü Cengiz Kurt; sıfır atık projesinin Türkiye Cumhuriyeti Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 2017 yılında başlatıldığını belirterek; projenin amacını israfın önlenmesi, kaynakların daha verimli kullanılması, oluşan atık miktarının azaltılması, etkin toplama sisteminin kurulması, atıkların geri kazanılması konularını kapsayan bir atık önleme yaklaşımı projesi olarak özetledi.

?Atma Dönüştür?

Mesleki Eğitim Merkezi anasınıfı öğrencilerinin ?Atma Dönüştür? sloganıyla katıldıkları sergiye çeşitli atıklardan kullanılabilecek nesneler tasarlayarak, geri dönüşüm sürecine katkıda bulundular.

İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Tahir Büdün mesleki eğitim merkezi anasınıfı öğrencilerinin standıyla yakından ilgilenerek danışman öğretmenler Neşe Armen Çakmak ve Ezgi Yiğit Çapar´dan bilgi alıp, öğretmen ve öğrencileri tebrik ettiler.

Haber: S. Derya BOSUT