Bugün, 3 Temmuz 2020 Cuma


MENEMENLİ ZEYBEKLER GÖĞSÜMÜZÜ KABARTTI?

10 Haziran Pazar günü Menemen Kültür ve Halk Oyunları Gençlik Spor Kulübü Derneği´nin Kubilay Kültür Merkezi´nde gerçekleştirdiği Yıl Sonu Gösterisi davetlilerden büyük beğeni topladı. 29 Ekibin sahne aldığı yaklaşık 290 kursiyer ve dernek tarafından hazı

10 Haziran Pazar günü Menemen Kültür ve Halk Oyunları Gençlik Spor Kulübü Derneği´nin Kubilay Kültür Merkezi´nde gerçekleştirdiği Yıl Sonu Gösterisi davetlilerden büyük beğeni topladı. 29 Ekibin sahne aldığı yaklaşık 290 kursiyer ve dernek tarafından hazırlanan yıl sonu gösterisinde unutulan halk oyunları ezgilerini canlandıran ekipler davetlilerden büyük beğeni topladı. Yaklaşık 600 davetlinin katıldığı, derneğin onursal başkanı Ahmet Egeli´nin de sunuculuğunu üstlendiği programın açılış konuşmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.

Ardından günün anlam ve önemini belirtmek üzere sahneye gelen Cemil USUMU, ? Öğrencilerimizin bütün bir yıl boyunca verdiği emeklerinin sergileneceği 2018 yılı yılsonu şenliğimize hoş geldiniz. Atatürk´ün "Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir" sözünden yola çıkarak sanatsal faaliyetlerde öne çıkaran Menemen Kültür ve Halkoyunları Gençlik Spor Kulübü Derneğimizin topluma faydalı bir örnek olduğunu söyleyebiliriz. 2003 yılında kurulan derneğimiz, bu güne kadar küçücük bir odadan salona, bir avuç insandan yüzlercesine, halkoyunlarından koroya, baleye ve modern dansa kadar birçok alanda faaliyet göstermeye başladı. Bugün Menemen´de yapılan sosyal faaliyetlerin neredeyse tamamına yakınında derneğimizin imzası bulunmaktadır. Bu seviyeye gelebilmemiz için geçmişten günümüze kadar çok zor şartlarda çalışan ve çabalayan Kurucu Yönetim Kurulu arkadaşlarımıza ne kadar teşekkür etsek azdır. Ayrıca bu oluşum içerisinde bizle olan fakat daha sonradan vefat eden büyüklerimizi de unutmuyoruz onlara da Allah´tan rahmet diler ve minnettar olduğumuzu dile getirmek isteriz. Geçmişten günümüze derneğimize gönül vermiş tüm dostlarımızın tecrübeleri ışığında ilerlemeye devam ediyoruz. Sayın velilerimiz, çocuklarımızı kötü alışkanlıklardan uzaklaştırmanın ve onları faydalı aktivitelere teşvik ederek topluma kazandırmanın yolu bu tür faaliyetlerden geçmektedir. Bu sebeple tüm hocalarımıza, Yönetim Kurulu Üyelerimize, bizlerden desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen Belediye Başkanımız Sayın Tahir Şahin´ e ve en önemlisi burada gösterilerini sergileyecek olan tüm kursiyerlerimize ve onları bu çalışmalara yönlendiren değerli anne ve babalarına şahsım ve Yönetim Kurulumuz adına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. İyi ki varsınız. Atatürk´ün "Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim" sözünden yola çıkarak Atatürk İlke ve İnkılaplarına bağlı, yüreğinde vatan ve insan sevgisi taşıyan bireyler yetiştirmek en büyük hedefimizdir. Sözü daha fazla uzatmadan sizleri Yıl Sonu Gösterimizle baş başa bırakıyoruz? dedi.

NE GÜZEL ŞEY BUNLARI GÖRMEK

Konuşmanın ardından perdenin açılmasıyla iki bölümden oluşan halk oyunları gösterisi başlamış oldu. Gösteride; İzmir Zeybek ?Yıldız kızlar ekibi, Trakya ? Fethiye ? Artvin yöresi oyunları büyük alkış toplarken, çiftetelli  - çayda çıra ? modern dansta büyük beğeni topladı. Bayan Master ve Erkek Master halk oyunları dansları, küçüklerin bale gösterileri ve miniklerin halay grubu katılan davetlilerin ayakta alkışlarıyla karşılandı.

Her ekip Anadolu´ya özgü bin bir çeşit kostümleri giyerek yıl sonu gösterilerini başarıyla sergiledi. Son gösteride ise, Menemenli Zeybekler salondaki davetlilere keyifli anlar yaşatarak adete önceden bayram hediyesi vermiş oldu.

Haber: S.Derya BOSUT