Bugün, 4 Temmuz 2020 Cumartesi


Menemenli öğrenciler sahada

Eğitim hayatında teoriden ziyade pratiğe de önem veren Halide Gencer Ticaret ve Mesleki Anadolu Lisesi, öğrencilerine teknik gezi düzenledi.

Eğitim hayatında teoriden ziyade pratiğe de önem veren Halide Gencer Ticaret ve Mesleki Anadolu Lisesi, öğrencilerine teknik gezi düzenledi. Ulaştırma Hizmetleri Alanı Lojistik Dalı 11. öğrencileri için gerçekleştirilen gezide öğrenciler, sektör yetkilileri ile tanışarak ileride çalışacakları iş kolunu yakından tanıma şansı yakaladı.

Öğrenciler sektörü tanıyor

Teknik gezi kapsamında geçtiğimiz günlerde Aliağa Bölgesinde yer alan Egelim Lojistik, Ceynak Lojistik, Ege Gübre Sanayi, Nemport Limanı ve Adamar Dış Ticaret ve Denizcilik firmalarını ziyaret ettiklerini belirten Okul Müdürü Nevzat Şimşek, ?Öğrencilerin derslerde görmüş oldukları teorik bilgileri pratik olarak yerinde görmeleri ve ileride çalışacakları sektörü tanımaları açısından, yaptığımız gezileri çok faydalı görüyorum? dedi.

İşine sahip çıkan ahlaklı çalışanlar

Liselerde Ulaştırma Hizmetleri alanının olmasının, sektör açısından kaliteli ve kalifiye eleman açısından şans olduğunu vurgulayan Egelim Lojistik Yönetim kurulu Başkanı Kemal Erim öğrencilere işe alımlarda dikkat ettikleri konular hakkında ipucu verdi. Kemal Erim, ?Firma olarak ahlaklı ve işine sahip çıkan kişiler bizim önceliğimizdir? dedi.

Vinç operatörlerinin önemi

Nemport Limanı İnsan Kaynakları Müdürü Seda Akman ise işe alımlarının internet üzerinden yapıldığını belirtti. Vinç operatörü bulmakta zorluk çektiklerini kaydeden Akman, öğrencilere vinç operatörlük belgesi almalarını konusunda tavsiyede bulundu.

Gezi sonunda şirketlerden teknik bilgiler edinen öğrenciler okudukları bölümün iş sahasının geniş olduğunu ve kalifiye eleman olmak adına kendilerini geliştireceklerini belirttiler.

Haber: S.Derya BOSUT