Menemen Emniyet Müdürlüğü'nden SATRANÇ TURNUVASI

3-10 Nisan tarihleri arası polis teşkilatının kuruluşu etkinlikleri kapsamında İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından ilkokullar arası satranç turnuvası düzenlendi. Belediye Düğün Salonu'nda dün yapılan turnuvaya miniklerden (1. 2. sınıf) 43, küçüklerden (3. 4

3-10 Nisan tarihleri arası polis teşkilatının kuruluşu etkinlikleri kapsamında İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından ilkokullar arası satranç turnuvası düzenlendi. Dün Belediye Düğün Salonu'nda yapılan turnuvaya miniklerden (1. 2. sınıf) 43, küçüklerden (3. 4. sınıf) 52 olmak üzere toplam 95 öğrenci katıldı. Velileri eşliğinde müsabakaya gelen öğrencilerin salona alınmasından önce Swiss Manager sistemi ile bilgisayar ortamında minikler ve küçükler olarak iki kategoride eşleştirmeler hakemler tarafından yapıldı ve katılımcılara duyuruldu. Başhakem Fikret Yıldırım kurallar hakkında öğrencilere açıklamada bulundu ve centilmenliğe davet etti.

Turnuvaya geçilmeden önce Toplum Destekli Polislik Büro Amiri Osman Uçar yaptığı konuşmasında, 3-10 Nisan arasında polis teşkilatının kuruluşu münasebetiyle çeşitli etkinlikler düzenleniyor. Biz de Menemen İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği olarak ilçemizdeki geleceğin mimarı çocuklarımızı bir araya toplayıp daha bu küçük yaşta zekalarını ortaya çıkarabilecekleri bir spor olan satranç sporu müsabakasını Türkiye Satranç Federasyonu eşliğinde profesyonel bir şekilde düzenlemeyi düşündük. Onun için İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün polis mıntıkasında bulunan okullarına bilgi verdik ve bu sebeple de bugün burada müsabaka düzenlemeye karar verdik. Teşkilatımızın düzenlediği bu etkinliğe katılımlarınız için hepinize teşekkür ediyor öğrencilerimize de başarılar diliyorum” dedi.

Konuşmanın ardından Türkiye Satranç Federasyonu'na bağlı başhakem Fikret Yıldırım ve hakemler Sezayi Küçük, Yılmaz Oruç, Harun Durmuş ve Yurdal Cevahir'in hakemliğinde turnuva başlatıldı.

Öğrenciler 6 tur halinde yarıştı. Hızlı satranç temposu ile oyun başına 20 dakika süre verildi.

Madalyalar turnuva salonunda verildi

Sabah 10.00'da başlayan turnuva öğleden sonra 15.00 gibi sona erdi. Minikler ve küçükler kategorilerinde ilk 17'ye giren öğrencilere madalyaları takdim edildi. Turnuvadan el boş ayrılan öğrenci kalmaması amacıyla diğer katılımcı öğrencilere de anahtarlık, kalem gibi minik ödüller verildi. İki kategoride birinci ve ikinci olan öğrencilerin ödüllerinin ise 9 Nisan Perşembe günü

İlçe Emniyet Müdürlüğünde verileceği öğrenildi.

Haber: S. Derya BOSUT