Menemen´deki Çorumlular tek çatı altında

Menemen´de yaşayan Çorumluları bir araya getiren Menemen Çorumlular Derneği´nin açılışı Taşhan´daki dernek odası önünde gerçekleştirildi.

 

Menemen´de yaşayan Çorumluları bir araya getiren Menemen Çorumlular Derneği´nin açılışı Taşhan´daki dernek odası önünde gerçekleştirildi.

Derneğin açılışına İzmir Çorum Dernekleri Federasyon Başkanı Adnan Şahin, Karşıyaka Belediye Meclis Üyesi Hamdullah Akgül, İlçe Müftüsü İsa Solmaz ve Menemen´de yaşayan Çorumlular katıldı.

Menemen Çorumlular Derneği Başkanı Fuat Yıldırım Menemen´deki Çorumluları tek çatı altında toplamak istediklerini ifade ederek, ?Menemen´de yaşayan Çorumluları birlik ve beraberlik içinde bir araya toplayarak dayanışma örneği sergilemek. Menemen´de yaşayan bine yakın Çorumluyu tek çatı altında toplamak istiyoruz. Birlik olmak ve yardıma ihtiyacı olan hemşerilerimize yardım etmek istiyoruz? dedi.

?Dernekler örgütlü yaşamı getirir?

Karşıyaka Belediye Meclis Üyesi Hamdullah Akgül ise, ?Gurbette yaşayanlar çok iyi bilir. Gurbete gidince ilk aradığınız şey  hemşeriniz olur. Tanıdık bir yüz görmek istersiniz. İşte dernekler bunlara vesile olan sivil toplum örgütleridir. Örgütlü toplum olmak her zaman önemlidir. Sizler sayesinde Karşıyaka´da ön seçimde Belediye Meclis Üyeliği sıralamasında birinci olarak çıktım. Umarım ileride de hem siyasette hem de toplumun diğer alanlarında başarılı hemşerilerim çıkar. Derneğimiz hepimize hayırlı uğurlu olsun? dedi.

Konuşmaların ardından İzmir Çorum Dernekleri Federasyon Başkanı Adnan Şahin, Karşıyaka Belediye Meclis Üyesi Hamdullah Akgül ve Menemen Çorumlular Derneği Başkanı Fuat Yıldırım tarafından derneğin açılış kurdelesi kesildi.

Açılış sonrasında konuklara meşhur Çorum leblebisi ikram edildi.

Haber: M. Hulusi YILMAZ